Tam da biz kadın blog yazarlarını mı anlatıyor ne?
Haberi olduğu gibi yazıyorum. Ya da isterseniz buraya tıklayın Habertürk’ten kendiniz okuyun.

″Bir araştırmaya göre, her 3 kadından biri, interneti yataklarına taşıyor, bir anlamda internet olmadan uyuyamıyor.

Oxygen Media Insights Group tarafından yapılan ve eMarketer araştırma şirketinin internet sitesinde yer alan rapordan derlenen bilgilere göre, ABD’deki kadınların yüzde 30’undan fazlası, geceleri bile ”online” olmadan edemiyor.

İşverenler, iş verimliliğinin düşmemesi için çalışanlarının özellikle gündüz saatlerinde internet ortamına girmesini kontrol altında tutmaya çalışırken, öte yandan geceleri uykusunu bölüp sanal dünyaya girenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Araştırmaya göre Facebook ya da Tweeter gibi sosyal paylaşım ağları, özellikle kadınların gece gündüz vazgeçilmezleri olmak üzere.
18-34 yaş arası kadınların yüzde 37’si, yatağa cep telefonları ile giriyor. Yüzde 34’ünün sabah kalktıkları zaman yaptıkları ilk iş Facebook’u ziyaret etmek. Yüzde 21’i geceyarısı Facebook’u kontrol ediyor ve yüzde 26’sı da geceyarısı kalkıp SMS okuyor.″

Bu haberin saçma olduğunu söylecek kimse çıkmaz heralde. Gerçekten de gündüz iş/çocuk, akşam eş ile geçen zamandan sonra gece de internet kullanıcısı oluyoruz. Sosyal paylaşım sitelerinde bir araya gelen o kadar çok kadın var ki. Hele anneler. Ne kadar güçlü ve etkili olabileceğimizi bu sayede öğrendim. Şahsen tanışmadığım ama kendimi yakın hissettiğim bir sürü arkadaşım var artık. Üstelik dünyanın dört bir yanından. Paylaşacak o kadar çok şey var ki. Tecrübelerimizi, okuduklarımızı aktarıyoruz. Yardımlaşıyoruz. Denge kurulduğu sürece aile hayatına kötü bir etkisi olmaz da sadece uykusuz kalır insan o kadar.

Paylaşın, yardımlaşın, yazın, haberleşin!