Ekim ayı, Meme Kanseri Bilinçlendirme ayıdır. Bazı dernekler, kurumlar  halkı kanserle mücadele konusunda bilgilendirme ve ilgili vakıflara kaynak bulmak amacıyla çeşitli kampanyalar ve organizasyonlar düzenliyorlar.

Estee Lauder de uzun yıllardır Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyasını, Evelyn H. Lauder başkanlığında yürütmekte. Bu seneki kampanyanın sloganı: “Paylaş. İlet. Önle”.

Kampanya kapsamında  22-23 Ekim tarihlerinde Estee Lauder Companies sponsorluğunda Türkiye’ye gelecek “En seçkin caz vokalisti”, “Yaşam Boyu Başarı” ödüllerinin sahibi Sheila Jordan, Istanbul Jazz Center’da sahne alacak. Geceden elde edilecek gelir Türkiye Meme Vakfına bağışlanacak.

Ayrıca Ekim ayı boyunca, tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de Estee Lauder Companies standlarında ve yaklaşık 200 üyesi bulunan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nin de desteği sayesinde pek çok eczanede pembe kurdela dağıtılarak insanlara erken teşhisin önemini hatırlatılacak.

Estee Lauder, Darphin, Clinique, Crema De LAMER, DKNY ve Bobby Brown kampanya için seçilen özel ürünlerinin satışlarından elde edilen gelirin bir bölümünü Meva Vakfı’na bağışlayacak. Geçtiğimiz yıl Meva Vakfı’na yapılan bağış ile 500 kadına mamografi çektirme imkanı verilmiş.

Aklınızda kozmetik, cilt bakımı, parfüm alışverişi varsa kampanyaya destek olmak için Estee Lauder markalarının özel ürünlerini tercih edebilirsiniz:

Estee Lauder Pleasures Bloom 50 ml.

Darphin Intral Soothing Cream, içeriğindeki Bisabolol, Orkide özü ve E vitamini ile cildi nemlendiriyor.

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion: Cildin nem ve yağ dengesini yeniden yapılandıran Clinique’in en çok satan nemlendiricisi. Özel Meme Kanseri Bileziği ile sadece Clinique Beyoğlu Mağazasında satışa sunulmakta.

Clinique Great Lips Great Cause Lip Gloss Set.

Yüzün bütününe veya sadece gözlere anında ışıltı ve parlaklık kazandıran Bobbi Brown Shimmerbrick.

Creme de La mer: daha yumuşak, daha sıkı ve gözle görünür şekilde pürüzsüz bir cilt için bakım kremi.

DKNY Fresh Blossom: Feminen, lezzetli meyve ve narin çiçeklerin karışımı.

Bu arada Meme Kanseriyle ilgili bir diğer blog yazısı da Pratik Anne‘den geldi bu hafta. Prof. Dr. İsmet Taşdelen ile yaptığı röportajı buradan okuyabilirsiniz.