Philips myBudyy

Resimde gördüğünüz sevimli tasarıma sahip akıllı bir gece lambası aslında. Nasıl mı? Çocukların uyku alışkanlıklarını programlayan 3 fonksiyonu, çocuklara gece ve gündüz arasındaki farkı eğlenceli bir şekilde öğretiyor. Rahatlatıcı uyku masalları için yumuşak bir okuma ışığı seçeneği sunarken  çocuklar uyurken odalarını hafif parlak ay ışığıyla aydınlatıyor. Düzenli uyku alışkanlığı olmayan çocuklar, Philips myBuddy’nin sunduğu ay ışığı sayesinde uykuları bölündüğünde “uyku vakti” içinde olduklarını anlayıp yeniden uykuya dalabiliyor-muş. Otomatik açma-kapama zamanlayıcısı sayesinde çocukların uyanma saatini de ebeveynleri belirleyebiliyor. Çocukların güne başlaması gereken vakit geldiğinde ise zamanlayıcının devreye girmesiyle ayışığının yerini güneş ışığı alıyor.

Ürün harika gözüküyor da keşke gerçekten de çocuğun güne başlama saatini ebeveynleri ayarlayabilse :)

 

Bebekler 6 aylıkken dudak okumaya başlıyorlarmış

Meğer bebekler 4 aylıkken gözlere, 6 aylıkken dudaklara odaklanıyorlarmış ve 12 aylıkken ilgi yeniden göz bölgesine kayıyormuş. HürriyetAile‘de okuduğum yazıya göre bebekler konuşmayı sadece işitsel uyaranlara dayanarak değil aynı zamanda dudak okuyarak da öğreniyor. Florida Atlantik Üniversitesi Çocuk Gelişimi Laboratuarı’nda yapılan çok yeni bir araştırmayla açıklıyor: “Prof. Lewkowicks’in araştırmasına göre bebekler 4. aydan itibaren konuşmacının gözlerine odaklanıyor, 6. aydan itibaren ise dudaklara da odaklanmaya başlıyorlar. Bu durum, özellikle 8. ayda daha da belirginleşmekte. 12. aydan itibaren ise ilgi odağı konuşmacının ağız bölgesinden tekrar göz bölgesine kayıyor. Görüyoruz ki sözel dil edinimi evresinde görme duyumu da etkin ve seçici bir biçimde devreye giriyor.” Dil edinme sürecindeki bebeğin, “aşina olduğu dili” kullanan konuşmacıya olan görsel odaklanma tepkisi ile “yabancı bir dil” konuşan kişiye olan tepkisi de aynı olmuyormuş. Bebekler “yabancı bir dil” konuşan konuşmacının ağız bölgesine odaklanmayı 12 aylıkken de sürdürüyormuş.  hurriyetaile.com

 

 Türkiye et yemiyor, süt içmiyormuş!

Avrupa’ya göre oranlar ciddi olarak düşükmüş. Sebebi ise tamamen duygusal yani maddi. Et ve süt ürünlerinin fiyatları bizden çok daha zengin ülkere göre daha pahalıymış. Avrupa’da süt ve süt ürünlerinin yıllık kişi başına düşen tüketimi 306 kg iken Türkiye’de 185 kilogrammış. Bu beslenme ürünleri hem daha pahalı ülkemizde hem de işin kötüsü bunlara harcanacak paramız daha azmış. Merak edenler için, haberin detayı Radikal’de.

 

Tuniko.com’dan İzmit’teki annelere Sling Bağlama Eğitimi

Tuniko ile yapılacak bu eğitimde anneler ve anne adayları halka sling, mei tai sling, wrap sling, X wrap sling (bağlanmış wrap sling) bağlama ve bebeği yerleştirme tekniklerini öğrenecekler ve bu teknikleri bizzat deneyimleyecek. Yapılacak çekilişle 2 adet 89 TL değerinde X wrap sling, Burcu Demirel Photography’den stüdyo ortamında mini aile çekimi, İyi Fikir Atölyesi’nden 1 adet doğum odası kapı süsü kazanma şansı elde edecekler. Ayrıca Tuniko.com indirim kuponları da hediye. Katılım ücreti: 50 TL olan eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0 535 289 19 13 – 0 532 465 20 01 numaraları arayabilirsiniz.