Mayıs ayı etkinlik ayı resmen.

Bunlardan birine de geçtiğimiz Cuma günü katıldık.

DisneyLive gösterilerinden biri olan Mickey’nin Müzik Festivali için Mecidiyeköy’de yeni açılan alışveriş merkezimiz Trump Towers’daydık. Alışveriş merkezi bir katını çocuklara ayırmış. Yeme-içme, sinema, D&R Kids, oyun alanları, çeşitli tekstil markaları gözüme ilk takılanlar oldu. Yine de bana hala bir şeyler eksik gibi geldi. Çocuk katı iyi hoş da ¨ben şurada oturayım, çocuğum da dolansın, keşfetsin¨ gibi bir rahatlığınız yok. Sadece 4 yaş üstünün alındığı bir oyun alanı var. Belki de ben çok şey bekledim anlatılara göre.

 

Neyse konumuza dönelim. DisneyLive!

Daha önce de Ora Alışveriş Merkezi’nde Mickey’nin Çılgın Yolculuğu’na gitmiştik Koray ile. Onu da sevmişti ama bu sefer bir başkaydı. Gösteri de bulunduğumuz salon da kostümler de oyuncular da harikaydı.

Gösterinin en önemli özelliği Türk oyunculardan oluşuyor olmasıydı. İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT) işbirliğiyle yerelleştirilmiş. İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT) 2010’dan beri Türkiye’ye Disney gösterilerini getiriyordu. Deneyimleri sonucu dünyada ilk kez “Disney Live!”ı yerelleştirmişler. Zaten Kenan Doğulu’nun şarkısı “Çakkıdı” çalınca Türk işi olduğu anlaşılıyor.

 

Bu müzikal gösteride “Küçük Deniz Kızı Ariel”, “Aladdin” ve “Oyuncak Hikayesi”nin yıldızları da yer alıyor.

Dans, müzik eğlence dolu bir 2 saat geçirdik. Her yaştan çocuk vardı salonda. 2 yaşındakiler bile sıkılmadan seyrettiler gördüğüm kadarıyla. Ben geçen sene bizimki karakterleri bu kadar yakından görünce korkabilir diye düşünüp götürmemiştim ama demek ki çok problem olmuyormuş. Koray, kendi arkadaşlarıyla birlikte olduğu için daha da çok eğlendi. Hatta biz anneler bir arka sırada oturduk, çocuklar önümüzdeki sırada ellerinde patlamış mısırlarıyla seyrettiler. Gösterinin ortasında çiş alarmıyla hafiften sıçradım ama pet şişe bulunca o da çok kolay oldu, salondan çıkmamıza gerek kalmadı.

En sonunda Mickey ve Minnie ile fotoğraf çektirme şansını elde ettik. Çocuklardan daha fazla biz anneler eğlendik sanırım. Salondan çıkarken Koray ¨bir kere de baba ile gelelim¨ dedi.

Çok eğlendik, şiddetle tavsiye ederim.

Walt Disney Company’nin lisanslı gösterilerinden biri olan “Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali” 29 Ekim’e kadar İstanbul’da olacakmış. Ardından da Türkiye turuna çıkacakmış ve yaklaşık 9 ilde sahnelenecek. Hedeflenen iller arasında Bursa, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Kayseri, Samsun ve Antalya bulunuyor.

www.disneyliveturkey.com