Koriş 10 günlük oldu bile. Zaten yetenekleri henüz kısıtlı olduğundan monoton günler geçiriyoruz. Ben de bu arada evde sling ile ilgili webde araştırmaya başladım. Neden Türkiye’de görmedim diye düşünüyordum. Mutlaka kullanan anneler vardır ama onlar da benim gibi yurt dışında görmüşlerdir büyük ihtimalle. Bir kere çoğu insanda aynı tepkiye neden oluyor: “acaba bebek nefes alabiliyor mu?”. Benim aklıma hiç böyle sorular gelmedi. Daha görür görmez bayılmıştım hatta. Benim derdim başka. Kullanmaya başlayınca sling’in bu şekilde olmaması gerektiğine karar verdim.

Benim ilk slingim Infantino marka. Sling fikri harikaydı ama Infantino değildi. Bebek biraz aşağıda ve gevşek taşınıyor gibi geldi bana. Bence bebek mümkün olduğunca sıkı ve annenin göğsüne yakın taşınmalı. İster istemez bebeği diğer elle desteklemek ihtiyacı hissediyor insan. Ancak sling konsepti annenin her iki elinin de serbest halde bebeğin güvenle taşınmasıydı. Malesef Infantino ile bu pek mümkün değil. Daha sonra webde Infantino ile ilgili “Recall” buldum. Ben de başka model ve marka aramaya başladım. JJ Cole‘dan alışveriş yaparken Premaxx marka sling gözüme takılmıştı. Siparişi verildi tabi hemen. Sonuç: daha kötü. Infantino’da hiç değilse bebek içinde daha derinde duruyordu. Premaxx ise gevşek bir dizayna sahip.  Kenarlarında büzülen bir sistem kullanılmış ama ne kadar sıkarsam sıkayım güven vermiyordu. Koriş hiç rahat etmedi içinde. Üstelik bu da aşağıda taşıyordu bebeği.

Ben de sadece pamuklu kumaş kullanılan halkasız, tokasız ”pouch sling” yani ”kese şeklinde” iki ayrı marka sling aldım. Bu tipte olanlar ayarlanabilir ürünler değil. İnternetteki beden tablosuna göre karar verip S,M,L siparişi veriyorsunuz. Önce biraz tereddüt etsem de her şey vardı tabloda. Gelen ürünlerin ikisi de tam bedenime uygundu. Koriş son derece sıkı bir sekilde bedenime yakındı artık. İkimiz de çok rahatız. Sonuç: bebek sıkıca annenin göğüs hizzasında taşınıyor. İki elim de çoğu zaman serbest. Çoğu zaman diyorum çünkü iç güdüsel bir hareketle kucaklamak ihtiyacı hissediyor insan. Sonra başka bir şey takılıyor aklıma. Acaba kumaşlar daha kalın olsa, anne daha mı rahat eder? Kumaşın bebeğin ağırlığını taşıması lazım ki bir süre sonra annenin sırtı ağrımasın. Sıradaki araştırma kumaş seçimi.