Koriş  5 aylık. Kafasını da gayet güzel dik tutabiliyor ancak ben yine de ne olur ne olmaz elimle destek vermeye devam ediyorum. Yere koyduğumda etrafında dönüyor. Üstelik bugün daha da ilerletip yeteneklerini döne döne ayaklarımın dibine geldi. Koriş efendi resmen mobil oldu. 1-1,5 aydır oyun halısında geçiyor günümüz. İnanır mısınız hayatım kurtuldu. İlk 3 ay kucağımdaydı. Tuvalete bile gidemez haldeydim. Şimdi ise oyuncakların altında çok eğleniyor.

Tiny Love Monkey Island bizimki. Açıkçası Joker’e girip karşıma çıkan ilk oyun halısını aldım. Ben de yanında oturuyorum. Bilgisayarım veya kitabım elimde, bir gözüm Koriş’te. Büyüyor artık. Katı gıdalar, uyku eğitimi derken Koriş geçekten de büyüme evrelerini 2’şer 3’er atlıyor.

Şimdi ise başka bir arayış içindeyim. Bize yeni bir sling gerek. Kese şeklindeki ”pouch” slingimiz bize dar gelmeye başladı. Daha doğrusu Koriş artık yatmak istemiyor. Dik durumda, oturur pozisyonda olmak istiyor. Pouch Slingde bu şekilde taşınır ama bir süre sonra sırtınız ve beliniz çok ağrıyor. Baby björn almaya yeltendim. Bebek önde asılı şekilde duruyor. Bana çok antipatik geldi. Rahat uyumasının imkanı yok. Amerika’da gördüğüm bağlamalı bebek taşıyıcıları geldi aklıma.

Uzak doğuda yüzyıllardır kullanılan bebek taşıyıcılardan esinlenerek dizayn edilmiş bu ürünlerde bebek anneye dönük şekilde önde veya annenin sırtında kuşaklarla bağlanarak taşınıyor. Kuşakları istediğiniz gibi ister çapraz isterse kollarınızın altında sırt çantası gibi bağlayabiliyorsunuz. Hem belden hem de omuzlardan bağlandığınız için ağırlık tüm üst bedene eşit şekilde dağılıyor ve siz ağrı çekmiyorsunuz. Bebek de annenin sıcaklığında tüm gününü huzurlu bir şekilde geçiriyor. Anneye sağladığı bir başka avantaj da her iki eliniz de serbest oluyor. Tesadüf bu ya Amerika’dan gelecek bir arkadaşım vardı ona sipariş ettim. Yakında yepyeni modelde bir slingim olacak. Türkiye’de sling ile gezince insan kendini ”celebrity” zannediyor çünkü anneler, anne adayları ve anneanne babaanneler durdurup ilk olarak bunun nasıl bir ürün olduğunu, ikinci ve benim en sevdiğim soru olarak da bebeğin içinde nefes alıp almadığını soruyorlar. Bir gün cevap olarak ”hayır nefes almıyor” demek istiyorum. Koriş’in doktoruna her ziyaretimizde Deniz hanımdan yıldızlı pek iyi alıyorum. Çünkü minik oğlum gün boyu benim sıcaklığımda geziyor. Mutlu mutlu uyuyor. Gaz sıkıntısı azalıyor ve hiç ağlamıyor. Koriş’in sakin bir bebek olmasının sebeplerinden biriymiş. Yani neymiş bebeklerimizi tutabildiğimiz kadar kucağımızda tutacakmışız.