En iyisi bu.

Bebeği kucakta çok tutma, alışır zaten.

Bu da yetmezmiş gibi bazı(!) anneler, sen çocuğunu sar sarmala, nefes almasına engel ol. Hele o bebek var ya o bebek utanmadan annesinin kokusunu içine çeke çeke uyumasın mı bütün gün…

Bu ne biçim bir anne çeşididir? Hiç tasvip etmiyorum.

En sonunda diyeceğim ki toptan yasaklansın bebeklerin kucakta taşınması. Emzirmek lazım illa, diyorsanız o da kolay. Sağın sütleri, biberonla verin. Kucağa almak şart değil ki. Aslında sokağa da çıkmamalı, otur evinde işte. Çıkacağım, diye inat ediyorsan da puset veya port-bebe denen şeyler var. Koy bebeğini içine. Neyinize yetmiyor? Slingmiş, anne göğsünde büyütmekmiş…

Hem sen, bir şeyden anlamaz, tecrübesiz, gerizekalı anne
çocuğun o slinglerin içinde rahat mı, nefes alıyor mu, nereden bileceksin ki?
kendin gezeceksin, puset muset taşıma üşeniyorsun diye bebeğini koynuna alacaksın, ayıp be ayıp!
üstelik Amerika yasaklamış(!) o taşıma gereçlerini, sen kalk kara borsadan kaçak yolla edin. ABD hükümeti takip ediyormuş bilmiyor musun sling kullananları?!? Suç işliyorsun, suç.

Delirttiler vallahi beni…

Ceyda Düvenci delirtti en çok da.

 

Sen tut, zaten binbir güçlükle doğmuş, yaşam savaşı vermiş bebeğini wrap sling’e sar, sokağa çık. Allahtan her şeyi bilen, polemik sevmeyen, araştırmacı medyamız Ceyda Hanım’ı topa tutmuş. Umarım aklı başına gelir de bir daha çocuğunu öyle taşımaz. Yazık yahu bebeğe, anneye o kadar yakın durulur mu? Hiç mi insaf yok?!?

Bakın burada çok önemli bilgiler var. Hülya, sling düşmanı anne, Wrap slingin bir cinayet silahı olabilme ihtimaline dikkat çekmiş.

Ben de daha önce Slinglerle ilgili bir sürü yazı yazmıştım.

Aman diyeyim siz siz olun, bebeğinizle öyle içli dışlı olmayın. Alışır sonra.