Please assign a menu to the primary menu location under menu

Listeler

Alışverişlerin en keyiflisi….

Hamileyken başlarsınız almaya, bebeğiniz doğar, 1 yaşına gelir… Siz almaya devam. Elbette ihtiyaçlar da değişiyor ama itiraf etmek gerekirse bazen sırf çok beğendiğim için sonradan ıvır zıvır olma ihtimali olan bir sürü şey de aldım. Listelemeye başladım ben de alışverişlerimi: Koray’dan önce, Koray’dan sonra.

1.İLK LISTE
Hamilelikte yaptığım alışverişim. Bir kısmı Türkiye’de yok ama en azında fikir verir. Çünkü ben bu listedekilerin hepsini uzun süre zevkle kullandım, hala da kullanıyorum.
2.Bebekten sonra ortaya çıkan ihtiyaç listesi…
Oyuncak,oyuncak, oyuncak… Oyun halısı dışında oyuncak almak gelmemiş aklımıza.. Meğer ses çıkaran, ışıklar saçan, hareketli eşyalara ilgisi oluyormuş bebeklerin.
3.Çok gezen ve bebeği olan ailenin alışveriş listesi...
Koray 1 yaşına yaklaşırken bizim Amerika seyahati ortaya çıktı. Sonra da düşünmeye başladık, elimizdeki pusetle ve seyahat yatağıyla mümkün değil o kadar uzun tatil geçiremezdik. Valizlerden fazla yer kaplıyordu bu ikisi. Sonra Koray’ı nerede yıkayacaktık. Ben de bir Amazon.com canavarı olarak başladım araştırmaya.
4.En çok kullandığım ürünler… 0-6 Ay
ilk 6 ay hangi ürünleri sıklıkla kullandım diye bir göz attım. İlginizi çekebilir, alışveriş yaparken yardımcı olabilirim belki de.

5.En çok kullandığım ürünler… 6-12 Ay
Koriş büyümeye başladı. Katı gıdalarla tanıştığı, kendi kendine oturmaya, emeklemeye başladığı dönemdeyiz. Oyuncaklar artık en önemli şey hayatımızdaki. Bir de beslenme ürünleri.

6.En çok kullandığım ürünler…12-18 Ay
Koriş artık yürüyor. Etrafını daha kolay keşfediyor. Durum böyle olunca eşyalarımız da ihtiyaçlarımızla orantılı değişmeye başladı.

1 Comment

Leave a Response