Wanda Digital dün blog sayfasında özel bir işe imza attı. Bu zorlu kış günlerinde sokakta kalan hayvanlar için yardım çağrısında bulundu. Yazın her yerde ‘susuz kalmasınlar, sıcaktan ölmesinler’ diye seslendik, peki ya kışın? Kürkleri var diye üşümüyorlar zannediyoruz. Öyle değil malesef. Sığınacak yerlere ve yiyeceğe ihtiyaçları oluyor yine.

İşte onlar da bu duruma dikkat çekmek için bir kampanya başlattılar ve mümkün olduğunca yayılmasını sağlamak da görevimiz.

“Kürkümün İçine Bir Şey Giymedim!”  başlığıyla verdikleri blog yazısında zorlu kış şartlarında sokakta kalan hayvanlara nasıl yardım eli uzatabileceğimiz hakkında bilgi vermişler.

Örneğin:

  • Ağaçlara asacağınız kuru ekmek parçaları ile yiyecek bulmakta zorlanan kuşların hayatını kurtarabilir,
  • Ağaç diplerine su dolu kaplar bırakıp (seçtiğiniz kapların derin ve geniş olmasına ve içine sıcak ya da ılık su koyduğunuzdan emin olun), donmasını engellemek için de biraz yağ veya şeker ekleyerek susuz kalmamalarını sağlayabilir,
  • Evinize aldığınız eşyaların kutularını çöpe atmak yerine bir battaniye ya da gazete kağıtları ile onlara nispeten daha sıcak bir yuva sağlayabilir,
  • Dışarıda başıboş dolananları da ister evlerinizde isterseniz bahçenizde yapacağınız bir kulübede ya da sahip olduğunuz herhangi kapalı bir ortamda geçici bir süre misafir edebilirsiniz

Beni bilirsiniz hayvanlara karşı özel ilgim, zaafım, sevgim var. Evimizde bir köpeğimiz, bahçemizde de baktığımız kedilerimiz, kuşlarımız ve bir kamplumbağamız var. Ayrıca yolda sokakta gördüğüm her hayvanı sever, onlara yemek ve su veririm. Yazın su kapları taşırım. Kışın ise yine bizim bahçeye sığınan kedilere yemek veririm. Geçenlerde üşüdüklerine ve bir yuva aradıklarını fark edince gittim Koray’ın oyuncak kutusunu aldım ve kedilere yuva yaptım. Onlar içine girince bana öyle bir bakış attılar ki… anladım, teşekkür ettiler.

Ben hayvanlardan gerçek sevgiyi alıyorum. Onları sağlıklı ve rahat görmek beni müthiş mutlu ediyor ve elimden geldiğince her şeyi yapmaya da hazırım.

O yüzden sizden ricam Wanda blogu okuyun, yazıyı paylaşın ve sokaktaki, barınaklardaki hayvanlara bir yardım eli uzatın.

http://blog.wandadigital.com/2012/01/19/kurkumun-icine-bir-sey-giymedim/