Yeni yıla girerken bir yazı yazmadım bu sefer. Ben başka bir yeni şeyin heyacanını yaşıyordum yılın son günü çünkü. Ne bilgisayar başına oturmak geldi içimden ne de başka bir şey. Saatlerce yatıp içimdeki miniğin pıt pıt hareketlerini hissetmek istedim sadece.


18. Haftayı bitirmiş, 19. Haftanın içindeyken günlerdir beklediğim o ilk ‘pıt’ geldi. Bu sefer eminim. Çok sık hissetmiyorum veya çok net değil ama biliyorum işte içimde çoşkulu biri var. Dışarıdan bakıldığında karnım öyle çok belli değil. Dar bir kazak giyince anlaşılıyor göbeğim ama ben sıkıntılı bir tipim, giyemiyorum öyle şeyler. Aslında karnımdan önce hızla büyüyen, göğüslerim. Herkeste oldu mu bilmiyorum ama açık ara önde. Koray’da da aynen böyleydi. Yapı sanırım. Bol bol süt olsun diye dua ediyorum sadece. İlk bebeğini uzun süre emzirdiği halde ikincisine sütü 1-2 ay yeten arkadaşlarım geliyor aklıma zaman zaman, olmaz heralde benimki öyle, diyorum.

19 haftalık minik şu anda babycenter.com’a göre tatlı mı tatlı bizim Çanakkale domatesleri büyüklüğündeymiş. İyice deli deli hareketlerdeymiş ama ben bunların henüz çok azını hissediyorum olsun o içimde ve iyi ya yeter bana. Büyüme hızı inanılmaz elbette ben hayatımı yavaşlatarak ona zaman kazandırıyorum bir yandan. Basit ve sade bir döneme girdim kendimce.

Fiziksel olarak eski yorgun ve uykulu halim yok. Bu haftaların özelliklerini kitap gibi yaşıyorum. Kasıklarımda, karnımın alt kısmında ani kasılmalar hissediyorum. Hapşırırken iki kere zıplıyorum, bir elimle de karnımı tutuyorum  ne olacaksa tutunca ;) Bir de rüyalarım gittikçe garipleşiyor. Paranoyak olup çıkacağım bu gidişle ya da bir gece sabaha karşı Sarp’ın boğazına sarılacağım ¨beni kiminle aldatıyorsun?¨ diye. Koray’da böyle kabuslar gördüğümü hatırlamıyorum nedense. Sarp da öğrenmiş hamilelikteki anormal rüyaları artık ciddiye almıyor beni. Oysa ilk zamanlar ¨karıcım sakin ol¨ falan derdi şimdi anlatınca sırıtıyor sadece. Onun dışında kendimi daha enerjik hissediyorum. Her hamile gibi olur olmadık zamanlarda ev temizlemek, dip bucak toparlamak istiyorum. Hafta sonu uzun süredir ellemediğim dolapları deştim. Ayırdım, kaldırdım, attım, biraz olsun ferahladım ama yetmedi. Her hafta evin bir yerini altını üstüne getireceğim kararlıyım.

Son birkaç gündür de evimizin çocuklu düzenden yeniden bebekli hale geçmesi gerektiğini konuşuyoruz. Örneğin yeni ufaklığa bir oda gerekiyor. Ona yeni mobilya almaktan da vazgeçtik. Koray’ınkileri marangoza verip boyatıp bebek odasına koymaya, oğluma da yenilerini almaya karar verdik. İyi fikirler bulmak için Pinterest’te saatlerimi geçiriyorum bu aralar. Hazır mobilya almaktansa Koray’ın odasına uygun bir şey yaptıracağız. Pinterest’te harika fikirler var. Hem de her konuyla ilgili. Girin, göz atın, başından kalkmanız zor olacak orası ayrı. SlingoMOM Pinterest hesabı için tık tık.

 

Slingobaby 19.haftada

 

Bir an önce geçsin istiyorum haftalar. En azından karnım biraz daha büyüsün. Sarp ve Koray karnımı sevdiklerinde içerideki de onlara ses versin istiyorum. Dördümüz yeni bir şeyin parçası olalım istiyorum. Gelelim esas soruya Koray’ın kardeşi olacağından haberi var mı? Var. Ama bunu bir sonraki yazı için saklıyorum :)