Malum uyku ile ilgili bu kadar yazı yazınca bir de müzik listesini ekleyeyim istedim.

Koray doğduğundan beri müzikle uyur. Bazı durumlarda müziksiz kaldığımız oldu. Problem de yaşamadık ama müzik eşliğinde daha huzurlu uykuya geçiyor gibime geliyor. Mozart’ın yeri ayrı. Bizimki Mozart bebeği resmen. Son günlerde ise Beatles ve Putumayo Dreamland girdi hayatımıza.

Mozart Baby Lullaby adlı bir albüm var. Ben iTunes’dan indirdim. Belki CD olarak da satılıyordur.

Babies Go Beatles harika harika harika. Beatles’ın sevilen, en yumuşak şarkılarını enstrümantal olarak çocuklar için hazırlamışlar. Imaginarium’da satılıyor, iTunes’da da var.

Putumayo Dreamland ilginç bir albüm. Dünyanın dört bir yanından ninniler var. Güney Amerika, Afrika, Asya… Benim favorim aşağıdaki listede 4. olarak koyduğum Madagaskar’lı Erick Manana’nın söylediği Ny Fitiavako an’l Mama. Sadece ninni olarak değil bence müthiş de bir şarkı.

Tüm bu albümlerin yanı sıra Beethoven’dan Ayışığı Sonatı ve ünlü Pavane da listemizde. CD’ler yaptım. Telefonuma yükledim. Böylece Koray her istediğinde uyku müziklerimiz yanımızda.

şşşşhhhhhh

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

7 Comments

 1. hemen beatles Cd’sini alacağım kızıma. izmirde yok ama teyzemize aldıracağım dediğiniz mağazadan :)

 2. dün gece gördüm okudum cd isimlerini yazarım diye bilgisayarımı bile kapatmadan uyudum kızlar uyudun bilgisayarı açtım veeee liste yok :(

 3. Koray’ ı bu şekilde uyutmayı nasıl başardınız? Doğduğu günden beri bu müziklerle mi uyuyor? daha hamişken falan dinletiyor muydunuz?
  çok soru sordum ama ilerisi için çok ihtiyacım olabilir bu bilgilere ;)

 4. Sanırım listede bir sorun var.. şşşşhhhhhh’tan sonrası boş sayfa olarak duruyor… Kontrol edebilirseniz çok sevinirim.. Bu arada yazılarınıza bayılıyorum….

  1. İlke,
   Öncelikle teşekkür ederim. Zevkle okuyorsan ne mutlu bana :)

   Yukarıdaki yazıda Grooveshark widget’ları var. Ben görebiliyorum. IE hariç tüm browser’larda denedim. Acaba internet explorer mı kullanıyorsun?

 5. merhaba bloğunuzda müzik kutusu ile ilgili bi örnek vardı.türkiyede o tarz bir şey varmı ve hangi markada yanımda taşımak için uyuturken ve odalarda yanıma alabilmek için pratik gibi geldi.teşekkürler.

Leave a Response