İçeride neler olup bitiyor tahmin edebiliyorum artık iyice hareketlerinden. Taklalar, tekmeler… sanırım hamileliğin en keyifli anı bunları hissetmek. Bakıyorum bir kıpırdanma var, elimi koyuyorum karnıma, biraz da yokluyorum hemen arkasından bir ‘pıt’. Bu sabah ilk defa yataktayken fırıldak gibi dönerken o içeride, Sarp’ı uyandırdım. Elini aldım karnıma koydum ¨tanıştırayım bu baban¨ dedim içimdeki miniğe. Bilmem duydu mu beni, anladı mı heyecanımızı ama vallahi billahi cevap verdi bize :) Ne mutlu bir an.

Bu arada benim gece huzursuz uykularım devam ediyor. Biraz araştırma yaptım. Yatış pozisyonumu düzeltmem gerekiyormuş anlaşılan. Yan yatıp dizlerimi hafif kırıp bacaklarımın arasına da uygun bir yastık koyduğumda daha az baskı olacakmış sırtıma ve belime. Bu akşam bunu deneyeceğim. Bu kadar da değil ateş basmaları oluyor. Zaten ateşliyimdir, bana yaz-kış sıcak gelir iyice fenalıklar basıyor. Ocak ayı için hiç de normal olmayan havalar yaşıyoruz zaten sokağa tişört-şort ile çıkasım geliyor. Gece yarısı üzerimdeki yorganı fırlatıp atmaya kalkıyorum  bu sefer de Sarp söyleniyor. Bana göre sıcağı daha seven, soğukta uyumakta nefret eden bir adamla evli olunca benim bu son halim yüzünden pek anlaşabildiğimizi söyleyemeyeceğim. Zaten en sonunda ¨oğlunu da kendine benzettin¨ diyor. Ben de içimden artık ¨kızımı da benzeteceğim¨ diyorum :D

Elbette gece uykularım bozulunca sabahları da yataktan kalkmakta iyice zorlanır oldum. Herkes başımdan gitsin ben 10 saat daha uyuyayım istiyorum. Ama yine olmuyor. Gün ışığı odaya girer girmez güne başlayanlardan olduğum için tekrar uykuya dalmam pek mümkün olmuyor. Böylece neredeyse her sabah baş ağrısıyla kalkıyorum yataktan. Bu sıkıntılı ruh hali asabi yapıyor beni ciddi anlamda. Kimseyle konuşmak istemiyorum, kimseyle ilgilenmek istemiyorum ama evde küçük bir çocuk varken ne mümkün. Umarım uzun sürmez bu da huysuz, kaprisli gebe olmam iyice.

Bu hafta artık sporu hayatıma tekrar sokmaya karar verdim.

Hamile egzersizleri içeren iki tane DVD ısmarlamıştım Amazon’dan. Sonunda geldi, ben de ikinci trimester’a uygun bölümle başladım. Hedefim haftada üç. Biliyorum ilk birkaç sefer zor oluyor ama yapmam lazım. Hem daha kolay bir doğum için de gerekli hem de sevimsiz halimden daha kolay kurtulabilmem için. Enerji seviyem düşüyor harektsizlikten gibi hissediyorum. Sonra insan iyice tembelleşiyor. Bu kısırdöngünün kırılması lazım. Lazım!

Hamileliğin en en en güzel dönemindeyim aslında. Kendimle çelişiyorum belki ama ruh halimi bir kenara koyarsak içimdeki minik minik hareketleri hissetmek müthiş. Sanırım en çok bu özleniyor hamilelikten sonra. Akşamları ayaklarımı uzatmışken bir anda bir tekme(!) suratımda kocaman bir gülümseme olmasına neden oluyor. Sonra bir daha bir daha. Ben de hafifçe dokunuyorum, ‘burdayım’ demek istiyorum ona. Buradayım. Her zaman burada olacağım.