Geçtiğimiz cuma günü yani 23 Aralık benim doğum günümdü.

Lisede olsam günler öncesinden arkadaşlarımın defterlerine ‘doğum günüme şu kadar kaldı, bu kadar kaldı’ diye yazmaya başlar, şımarıklık yapardım. Oysa son senelerde aklıma bile gelmiyor. Biri kutlayana kadar hem de. Olgunlaştım mı ne? Anne olmanın da etkisi olabilir mi? Önceliğim asla ‘ben’ değil çünkü.

Benim için doğum günleri diğer tüm ‘özel’ günlerden daha anlamlıdır. Yıldönümleri, yılbaşı, Sevgililer Günü… bunların hiçbirini kutlamasam olur ama nedense doğum günlerini önemserim. Arkadaşlarımın, aile bireylerinin doğum günlerini kaçırmamaya özen gösteririm. Hayatımda olan insanlara ‘İyi ki doğdun, İyi ki varsın!’ demek büyük bir zevk benim için.

Neyse, böyle bir Cuma günü başladı yine. Harika mesajlarla dolu mail ve telefon trafiğinin arasında mutluluktan gözü yaşlı haldeyken kapı çalındı. Yaşım kadar olduğunu tahmin ettiğim göz kamaştırıcı güzellikte pembe güller gelmişti. Uzun zamandır bu kadar güzel çiçekler ve aranjman görmemiştim. 

Yanımda annem de vardı, o da bayıldı kucağımdakilere. Aldım salonun baş köşesine koydum. Sağdan soldan bin tane fotoğraf çektim, sonra da instagram’a kocaman kocaman yazdım: ¨Kocamdan doğum günü gülleri¨diye. Sosyal bağımlılık işte, adamı aramadan paylaştım. Telefonu aldım elime;

– Kocacım, güllerin geldi. Harikalar ama kurtulamazsın güllerle

– Ne gülü?

– Doğum günü güllerim işte!!!

– Nasıl güller?

– Valla dev gibi bir aranjman, pembe güller, bayıldım, teşekkür ederim.

– Canım benim, kendim getirecekken neden kurye ile gönderteyim? Ben yapmadım. Hem kimmiş bakalım gizli hayranın?!?

– ?!?!?!?!

Ben çiçeklerin Sarp tarafından gönderildiğine öyle emindim ki aklıma başka türlüsü gelmemişti. İçindeki kartı görmemiştim. İsimsiz hayranımı merak ederken en sonunda güllerin arasındaki zarfı buldum ve aşağıdaki harika mesajı okudum:

 

Çiçeksepeti.com‘dan gelen bu harika doğum günü hediyesi karşısında dilim tutuldu desem yeridir.  Her işini internetten gören bir kadın olarak artık biliyorum ki birine çiçek göndermek için yerimden kalkmama gerek yok. Ciceksepeti.com gayet de güzel bir aranjmanla sevdiklerinizi mutlu edebilir.

Ne demiştim? Hayat Sürprizlerle Doludur!

Umarım yeni yıl herkese mutluluk, sağlık, aşk ve para dolu sürprizlerle gelir :)

 

İpucu: bu arada twitter üzerinden kendilerine teşekkür ederken bu güllerin ömrünü nasıl uzatabilirim diye de sordum. Bana önerileri çiçeklerin suyunu her gün değiştirmek ve saplarını  birkaç günde bir iki santim kesmek, oldu.