Denenmiştir. Kullanılmıştır. Hala her gün göz atılmaktadır.

Listelemeyi oldum olası sevmişimdir zaten. Bu sefer anne olmayı planlayanlara, hamilelere ve yeni annelere bir web site listesi yapmak istedim. Türkçe ve daha çok İngilizce olanlara yer veriyorum. Türkçe güvenilir kaynak bulmak çok zor. Genelde bin tane web sitesinde copy-paste edilmiş aynı paragraflarla karşılaşıyorsunuz hem de alıntı yapıldığı belirtilmeden eklenmiş şekilde. Benim gözümden kaçan, sizin mutlaka ‘tıklanmalı’ dediğiniz siteler varsa belirtirseniz çok sevinirim.

1. Babycenter.com

Hamile olup, bir de internetle haşır neşir olan herkes Babycenter.com’u bilir. Aklınıza takılan bir şeyi google’da arattırdığınızda babycenter’ın mutlaka bir cevabı vardır. Hamile kalma çalışmalarından itibaren yabancı wen sitesi olarak başvuru mercii olmaya hak kazanmıştır.

2.Fitpregnancy.com

Hamileliğe farklı bir bakış açısıyla yaklaşan web sitesi. İyilik, sağlık, beslenme, egzersiz konuları göze çarpıyor. Hamileliğinizi takip edebileceğiniz interaktif sayfaları var ve her hafta bülten gönderiyorlar size uygun program ile.

3. Gebelik.org

Jinekolog Dr.Kağan Kocatepe’nin hazırladığı web sitesi gebelik.org. Benin bulabildiğim en detaylı Türkçe kaynak. Hamilelik öncesi ve hamilelik boyunca her gün göz atacağınız bir web sitesi. Belki ingilizce siteler kadar görsel anlamda albenisi yok ama bilgi açısından oldukça zengin.

4.Kidshealth.org

Sadece anne-babaların takip etmesi için değil aynı zamanda çocuklar ve gençlerin de takip edebileceği bir web sitesi. Bizi ilgilendiren kısmı yani FOR PARENTS-EBEVEYNLER İÇİN bölümü çocuğunuzun sağlığı, beslenmesi, gelişimiyle ilgili onlarca makale var.

5.Parenting.com

Amerikan Parenting dergisinin web sitesi. Babycenter.com’a benzer bir içerikle dergiden gelen alt yapısıyla bir çok değişik bilgi bulmak mümkün. Görsel olarak da harika bence. Çok mu şekilciyim acaba???

6.Anneyiz.biz

Varımız yoğumuz doğru dürüst tek Türkçe ebeveynlik sitesi belki de. Hamilelik dönemi için bence hala gebelik.org ilk sırada gerçi ama anneyiz.biz de geniş yazar kadrosu ve arkasında Hürriyet grubu olduğu düşünülürse kaynak olarak güvenilir diye düşünüyorum. En azından izinsiz alıntı yapılmıyor. Okuyacak bir sürü yazı var. Sorularınız cevap da buluyor artık!

7. Justmommies.com

Herkesin bilmediği şirin bir site. Web sitesi için ‘şirin’ kelimesi bir tuhaf durdu biliyorum ama adı da, tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfa da şirin ne yapayım. Bloglar, oyunlar, hikayeler derken hiç fark etmeden zaman geçirebiliyorsunuz.

8.Prima.com

Hiç aklınıza gelir miydi bir markanın ebeveynler için değerli bir kaynak olma yolunda ilerleyeceği. Prima Dünyası ilk önce çocukların uyku düzenine el atmıştı. Reklamdan yola çıkarak tabi ki hatırlarsınız. Gece boyunca bebek uyanmıyor. Neden? Çünkü mucize(!) Prima bebek bezi gece boyunca bebeğin poposunu kuru tutuyor. İyi de Koray hala uyanıyor geceleri?? Neyse bu günlerde bebek bakımı hakkında bir sürü bilgi bulabileceğiniz bir web sitesine dönüşmekte. Göz atmakta yarar var.

9.Agubugu.com

Uzmantv’nin aile versiyonu demek en iyisi. Sorular ve sorunlar, uzmanlar tarafından cevaplanıyor, anlatılıyor.