Hamilelikte yarı yolu geçtim. Biliyorum bundan sonra daha da hızlı ilerleyecek ve ben her şeyi son ana bıraktığım için yetişemeyeceğim geçen zamana. Bunun en büyük sebebi evdeki 4 yaşındaki elbette. Onun varlığı ve mutluluğu şimdilik her şeyden daha önemli. Bu arada günlerim, geleceği hayal etmek ve çocukların odalarını nasıl yapacağımı düşünmekle geçiyor. Çok eğleniyorum tabi ki.

İçimde büyümekte olan kız çocuğunun keyfinin yerinde olduğunu düşünüyorum. Her geçen gün daha da çok belli ediyor kendini. İçeride neler yapıyor bilmiyorum ama bolca hareket ettiğini hissedebiliyorum. Dışarıdan da görünüyor artık. Evden birinin bunu fark etmesi an meselesi. Artık o minyatür bir bebek görünümündeymiş. Kaşları, kirpikleri ve belki de biraz olsun saçı bile olabilir. Saç için emin olamıyorum çünkü Koray saçsızdı, ben de saçsızmışım. Ayrıca bu minik kız aydınlık ile karanlığı ayırt edebiliyormuş. Benim sesimi, kalp atışlarımı, kanın vücudumda dolanırken çıkardığı sesleri duyabiliyormuş. Evet, en önemlisi benim sesimi duyabilmesi. Demek ki bol bol konuşmalıyım ki karşılaştığımızda beni tanısın, kendini güvende hissetsin. Sadece kucağımın sıcaklığı değil, sesim de onu rahatlatsın.

Bana gelince; artık kendim ve hamileliğim için bir şey yapmaya karar verdim ve hamile masajı seanslarına başladım. Sırtım, belim, boynum öyle ağrıyor ki rahat oturamıyorum, bilgisayar başına biraz da bu yüzden zor geçip yazı yazıyorum. İlk bir saatlik seanstan sonra bile kendimi daha iyi hissettim, ağrılarım azaldı. Duruş pozisyonumdan kaynaklıymış biraz da. Her zaman dik durmak gerekiyor. Göğüs dışarıda omuzlar geride. Baş devamlı aşağıya bakmamalı. Elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum duruşumu. Masajın deneyimli eller tarafından yapılması çok önemli. Size güven vermeli, hamile vücudunu iyi bilmeli. Keşke daha önce gitseymişim, diyorum şimdi de.

Benim esas şikayetim artık giyecek bir şey bulamamak. Birçoklarına çok saçma geliyor, etraf kıyafet kaynıyor belki ama ben öyle kolay kolay içime sinen bir şeyi bulup da giyemiyorum. Koray’a hamileyken yaza denk gelmişti bu aylar. Elbise, şort, tişort ile geziyordum. Son iki ayımda da eşofman ve tayt yetmişti ama şimdi kışın ortası. Pantalon giymeli, uygun kazak bulmalı, daha da önemlisi mont almalı. Mont alamadım sonuçta, bir arkadaşım hamileyken aldığı kabanı verdi. Gerçi mevsimler bu şekilde devam ederse yakında yazlıkları çıkartmaya da başlayacağız, o ayrı. Hamile kotları var biliyorum ama ben henüz beğendiğim bir tanesine rastlamadım. Ne mi yapıyorum? Üst bedenime göre daha ince olan bacaklarımın avantajını kullanarak kendi pantalonlarımı bir iki hileyle giyebiliyorum. Ancak bu şekilde yemeye devam edersem belki bir ay daha giyebilirim bunları. Merakları hemen gideriyorum ve sırrımı veriyorum:

1.Belly Button Maternity Band

Hamile bel bantı düşünün ama bunun bir kenarında ayarlanabilen lastik var. Çıkarılıp takılabilen düğmesi sayesinde pantalonunuzu göbeğinize göre ayarlayıp takıyorsunuz ve bantı da belinizin üzerine geçiriyorsunuz. Ben bundan çok memnun kaldım. Tek derdim lastiklerin kalitesizliği. Kolayca yırtılabiliyor ama onun dışında fikir de süper, ürünün kullanışlılığı da.

2. Belly Belt

 

Diğeri ise pantalonunuzun belini genişletmeye yarayan bir lastik. İç çamaşırının görünmesini engellemek için de bu lastiğe takılan bir kumaş parçası var. Belly Button Maternity Band kadar sıkı tutmuyor açıkçası ama ¨biraz idare edeyim¨ diyecekseniz kullanabilirsiniz.

(Ben her iki ürünü de amazon.com‘da buldum ve tesadüf o dönemde Türkiye’ye gelen kuzenim sayesinde elime geçti. Ürünleri direkt Türkiye’ye gönderiyorlar mı bilmiyorum.)

 

Bu da 23 haftalık SlingoMOM ve göbeği :)