Geçtiğimiz Cuma günü ¨siz Uykusuz Anneler’i Derya Baykal’ın programına konuk almak istiyoruz¨ diye aradıklarında nasıl sevindiğimi anlatamam. Sonunda kendimizi, derdimizi, neden ortaya çıktığımızı anlatabileceğimiz bir programda yer alacaktık. Diğer konuk da Bebek Doktorum olarak bilinen çocuk doktoru Sevgili Gökhan Mamur’du.

Program öncesinde de uzun uzun konuşma fırsatı bulduğumuz Gökhan Mamur aslında çoğumuzun çocuğunun da doktoru tesadüf. Kendisi sakin, oldukça bilgili, işini çok seven bir doktor. Aynı zamanda bir baba. Hem de çocuklarına ninni yerine aryalar söyleyen bir baba. Program sırasında söylediği ninniye hepimiz bayıldık.

Derya Baykal. Müthiş bir kadın. Sıcacık. Güler yüzlü. Ekipçe bizi çok güzel ağırladılar. Kendimizi bir yakın arkadaşımızın evine oturmaya gitmişiz gibi hissettik. Zaten biliyorsunuz dekorasyon da öyle. Mutfak, hobi masası, örgüler, kekler, puf puf yastıklar…

Gelelim programa; tahminimizden daha çok ilgi çekti. İki saate yakın bir süre ekrandaydık. Uykusuzluk yüzünden perişan bir sürü anne var. Çocuklarının bir türlü çözüm bulamadıkları uyku sorunlarına ‘kader’ gözüyle bakıyorlar ama bir yandan da ciddi anlamda sıkıntı çekiyorlar. Gelen sorular gösteriyor ki küçük çocuğu olan annelerin %80’inin uyku ile başı dertte. Nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Hatta bunun düzelebilir olduğunu bilr bilmiyorlar. Biz programda mümkün olduğunca bunun kabul edilmek zorunda olmadığını anltmaya çalıştık. Umuyoruz her geçen gün daha çok anneye ulaşacağız. Bir annenin bile uyku derdine çare olabiliyorsak ne mutlu bize.