SlingoMOM tatilden döndü, ayağının tozuyla atölyeye girdi.

Koriş? Şansımıza dayısı geldi de, bırakmadı oyun arkadaşını. Big Boss olarak bugün teşrif edemedi Koray Bey.

Tekstil bambaşka bir iş. Renkli, detaylı, kaprisli bir sektör. Hele anne-bebek ürünleri için uğraşıyorsanız,  daha da fazla dikkat gerektiriyor. Çünkü ürünü satın alacak olan bir ‘anne’. En değerli varlığı için alacak. En detayına kadar araştıracak, soracak, sorgulayacak, emin olacak ve satın alacak. Atölyedeyken ben de iş kadınlığının yanı sıra anne olarak çalışıyorum. Ürünün nasıl olması gerektiği, hangi özelliği olursa bebeğime alacağımı düşünüyorum. Takıyorum, kullanıyorum. Artık sling- bebek taşıma dünyası ile o kadar iç içeyim ki, herhangi bir marka taşıma ürününü kullanma klavuzuna, broşürüne bakmadan takabilirim. Çocuğu nasıl taşıyacağını anlayabilirim.

Dün oldukça keyifliydi benim için. Yeni desenlere karar verdik, yeni Slingo’larımızı konuştuk, sadece düğme dikmeyi bildiğim dikiş konusuna giriş yaptım. Dikiş 101. İlk ders: Makas nasıl tutulur?

Baktılar ki koca koca makasları tutamıyorum ki normalde becerikl bir insanımdır. Babamın küçüklükten beri çırağı olmuşumdur. Lehim nasıl yapılır bilirim mesela ama bu dikiş işi bana göre değil. Bunun üzerine kocam ve dikiş ustası ‘sizi şöyle alalım.’ dediler:) Ben de ‘bunu böyle yapın, şu renkle bu olsun o zaman’ direktifleri vermeye başladım. Bir yandan da fotoğraflarını çektim.

Şaka bir yana, dev makası tutmayı öğrendim en sonunda.

Slingo kumaşlar

İkinci dersim dikiş çeşitleri… O da haftaya…

veeeeeee

yepyeni desende Slingo DROP

Atölyeden eve geldikten sonra Koriş’in uyumak için beni beklediğini gördüm. İki pış pış, bir Mozart hoop öğle uykusuna. Öğleden sonra, Koray Bey bilgisayarımı açmama izin vermedi. Tüm öğleden sonrayı azgınlık yaparak geçirdik. Hangi ara akşam oldu anlayamamıştım.

Birazdan yola çıkıyoruz. Çok oturduk evimizde. İki günlük Almanya gezimiz var. Düğüne gidiyoruz.