Please assign a menu to the primary menu location under menu

Hakkımda

slingomomRengarenk kozmetik sektöründe çalışırken ‘bebek istiyorum’ cümlesiyle uyanınca bir sabah, tüm hayatım değişti. Koray’ın dünyaya gelişiyle başka hiçbir şey düşünemez olmuştum. Oğlumu bakıcı-dadı ayarında birine bırakamayacağımı anlayınca kariyerime ANNE olarak devam etmeye karar verdim. Meğer profesyonel hayat daha kolaymış.

SlingoMOM kimdir? Bebek sahibi olunca hayatın tümden değişebileceği gerçeğiyle yüz yüze gelince, hazırlıklara başladım. Bebek nedir? Anne kimdir? Peki ya baba? Uyku mu daha önemli yoksa beslenme mi? Bebek alışverişi listeleri derken ileride hayatımı değiştireceğini bilmeden o soruyu sordum kendime:

Bebek nerede ve nasıl taşınmalı? Bu sorunun cevabını ararken bir annenin zamanının neden çok değerli olduğunu ve her dakikasını hem kendisi hem de bebeği için en verimli ve keyifli şekilde kullanması gerektiğini de öğrendim. Bebek, mümkün olduğunca anneye yakın ve güvenli şekilde taşınmalı. Üstelik anne bebeğini bu şekilde tam kalbinin üzerinde taşırken günlük işlerinin bir kısmını da yapabilmeli.

Yani bebeğini kucağından indirmeyen, doğduğu gün sling içine koyan, onunla koyun koyuna yaşayan, Türkiye’de sling kullanıcılarının sayısının azlığını ve sling satılmadığını fark ederek kendi markasını yaratan bir anne  SlingoMOMHer bebek kucakta taşınmalı diyerek yola çıkınca kendime bir blog açayım da aslında bir anne için ne kadar harika bir icat olduğunu anlatayım, dedim. Anne-bebek-aile-Slingo derken yazdıkça daha çok yazdım. Günlük annelik maceralarımı anlattığım bir blog haline geldi. Üstelik SlingoMOM artık sadece benim günlüğüm değil. Ebeveynleri ilgilendiren güncel bilgilerin, etkinliklerin haberini verdiğim; beğendiğim web sitelerini ve kitapları paylaştığım; anne-çocuk ürünlerini markalarını tanıttığım bir blog oldu. İstedim ki ben de paylaşayım. Başka annelere, anne olmak isteyenlere, hatta belki babalara bir yararım olur.

Bu kadar değil ama…

TeknolojikAnne.com var esas. Kadınlar için teknoloji fikriyle yola çıktım. En son teknoloji haberleri, yeni çıkan elektronik ürünler, mutfak aletleri, bilgisayar kullanımına dair yazılar içeren bir site.

Sadece anne değilim ya, her konuda yazabilirim.

SlingoMOM’a mail yoluyla ulaşmak için: irem@slingomom.com


Leave a Response