Masamda göz alıcı mavi kutusuyla Talika’ya bakıyorum. Basın bültenlerinde ¨Talika artık Türkiye’de¨yazıyor oysa ¨Yeniden Türkiye’de¨ diye değiştirmeleri gerekiyor ifadeyi çünkü seneler önce kozmetik sektöründeyken ben, Talika çalıştığım firma tarafından ithal ediliyordu ve ilk çevirilerini, eğitimlerini ben vermiştim. İlk ürün denemelerini ben ve ekibim yapmıştık o yüzden gönül rahatlığıyla size bu ürünü anlatabilirim.

TALIKA’nın hikayesi oldukça eski. Göz ve göz çevresi bakım ürünlerinde bir uzman diyebilirim. 2.Dünya Savaşı’ndan sonra yaralı askerleri tedavi etmek için göz doktoru Danille Roches’un ayurvedik tıp tekniklerini de kullanarak bitkisel karışımlarla bir ilaç hazırlaması ve ilacın yan etkisi olarak da kirpik ve kaşlarda göz görülen büyüme fark edilmesiyle TALIKA markası doğmuş.

LIPOCILS®’in etkisi testlerle de defalarca kanıtlanmış. Öyle ki 28 günlük kullanım sonunda kirpiklerde 2.4 mm’ye kadar büyüme görülmüş. Benim şu an elimdeki ürün olan LIPOCILS EXPERT® ise bu başarıyı bir üst seviyeye taşıyor ve 28 günlük kullanım sonucunda 4.1mm büyümeden bahsediliyor.

Açıkçası herkesin kirpikleri 4mm uzar, aynı şekilde koyulaşır ve gürleşir mi bilmiyorum ama Lipocils sayesinde eskisinden çok daha iyi olacağına eminim. Kirpiklerimiz yaş, makyaj ve hava kirliliği gibi çevresel etkenler yüzünden kopar, seyrekleşir, eski güzelliğini kaybedebilir. Lipocils başta olmak üzere bu tip besleyici ürünler kirpiklerinizin ihtiyacı olanı veriyor. Elbette ürünü kullanmayı bıraktıktan bir süre sonra eski cansız haline döneceğini de bilmelisiniz. O yüzden ürünü başlangıç olarak bir ay boyunca sabah akşam daha sonra da günlük cilt bakımlarınızın yanına ekleyerek günde bir defa uygulamanız gerekiyor.