İstenmeyen tüylerden kurtulmak her kadının derdi. Türlü türlü yöntemler var. Epilasyon en etkilisi elbette. Lazer epilasyon güzellik sektöründe çığır açtı resmen. Düzenli seanslar sonucunda tüy pek kalmıyor ya da çok çok azalıyor. Gerçi en etkili ve kesin çözüm iğneli epilasyon ama o acıyı çekeceğime hayatım boyunca ağda ile uğraşmayı tercih ederim ben. Lazer epilasyon daha acısız ve hızlı bir yöntem. Sadece kadınlar değil üstelik bunu kullanan erkekler de var. Yine de herkese göre olmayabilir çünkü bu bir bütçe meselesi. Zaman da lazım ayrıca. ‘Evde uygulanabilir bir cihaz olsa keşke’ diye içimden geçirdiğim de çok olmuştur benim. Philips sesimizi duymuş olmalı ki Lumea’yı geliştirdi.

Tavsiye Kanalı‘nın kampanyası sayesinde tanıştım Philips Lumea ile. IPL teknolojisini kullanan yenilikçi bir ürün.

Peki IPL Nedir? 

IPL (Yoğunlaştırılmış Atışlı Işık Teknolojisi) adı verilen ve profesyonel güzellik salonlarında kullanılan teknolojiyi temel alan ışık bazlı bir teknoloji. Tüylere hassas ışık atışları ile ısı enerjisinin köklere nüfuz ederek uyku evresine girmesi sağlanıyor. Böylece tüyler doğal biçimde dökülüyor ve yeniden uzaması önleniyormuş.

Philips Lumea IPL 

Kullanımı son derede kolay olan kablosuz bir IPL cihazı. Birkaç uygulamadan sonra tüyler azalıyor, cilt ipeksi bir görünüm elde ediliyormuş. Yedek lamba, jel almaya gerek yok. Kablosuz olduğu için de her yerde kullanmak mümkün. Bir diğer sevdiğim özelliği de yüz için ayrı başlığının olması. Bu başlığın en büyük özelliği ek UV filtresi olması. Klinik çalışmalara göre iki haftada bir yapılan 4 uygulamadan sonra tüylerin %80’den fazla azaldığı gözlemlenmiş. Uygulama pratik ve kolay olduğu gibi ayrıca hızlı da. Zamandan kazanıyoruz resmen. Her iki bacağa uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Koltuk altı 5 dakika bile değil elbette.

Kullanmadan önce

Yapılması gereken IPL’nin tüy ve cilt tipinize uygun olup olmadığını kontrol etmek ve basit birkaç adımı uygulamak.

Philips Lumea hangi bölgelerde kullanılabilir?

Bacaklar, karın, koltuk altı, bikini bölgesi, çene, favoriler, dudak üstü.

philiplumea

İlk deneyim:

Ben cihazı elime ilk aldığımda biraz tereddütlü yaklaştım açıkçası. IPL teknolojisi ile okuduğum yorumlar da bunda etkili oldu sanırım. Çünkü tüy köklerini uykuya yatırdığını ve cihazı kullanmayı bırakınca tüylerin bir süre sonra eski haline geldiğini yazanlar vardı. İlk denemeyi koltuk altımda ve bacaklarımda yaptım. Bir ayı geçti. Bacak tüyleri biraz inatçı sanırım ama koltuk altında gözle görülür bir azalma var iki seans sonunda. Cihazı ben gerçekten çok sevdim. Acıtmıyor, hızlı ve kolay kullanım sağlıyor. Her yere taşınıyor. Henüz bir kere şarj ettim üstelik. Bir sonraki yazım 8 haftanın sonunda olacak. Takipte kalın.

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

4 Comments

  1. Bende aldım bu cihazı ama araya hamilelik girdi kullanamadım şimdide kızımla uğraşırken zamanım olmuyor yapmaya ben 1 seans yaptım bikini bölgesine bazı bölgelerde ayva tüyü gibi cıktı tüyler tek seans ta hatta hamilelik te hormonlar yüzünden artar demiştim ama aynı kaldı o ayva tüyler…

Leave a Response