Nars denince akan sular duruyor bende. En sevdiğim kozmetik markalarından biri. Sanırım birincisi. Tamam, YSL Faux Cils maskaranın yeri ayrı ama geri kalan her şey için yani far, allık, göz kalemi NARS demek benim için.

Markanın hikayesini biliyor musunuz? Yaratıcısı François Nars ABD’de yaşayan Fransız bir makyaj artisti ve fotoğrafçı. 1994’te 12 renk ruj ile kendi adını taşıyan markasını hayata geçiriyor ve diğer ürünler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Renkler, dokular, far paletleri ve özellikle allıkları ile kısa sürede ünü yayılıyor markanın. François Nars, artık Shiseido Grup’a ait olan markanın artistik direktörlüğü görevini sürdürüyor.

Gelelim yazacağım Nars’a: The Multiple Stick. Tek bir ürün far, allık ve ruj yerine geçiyor, geçebiliyor. Gündüz hafif bir makyaj için ideal. Ben tabi ki ‘Orgasm’ rengini kullanıyorum. Hem cilt rengime uygun hem de ışıltısı tam istediğim gibi. Sağlıklı bir görünüm veriyor yüze.

The Multiple Stick kremsi pudramsı bir dokuya sahip. Cilde sürdüğünüzde kadife bir dokunuş hissediyor insan. (Belki de ben Nars’ı çok seviyorum bana öyle geliyor) Tek dokunuşla hafif bir renk biraz da ışıltı veriyor. Hata mı yaptınız sorun değil, elinizde dağıtın tekrar sürün. Kendini gösteren daha koyu bir renk mi istiyorsunuz, üst üste uygulama yapabilirsiniz. Öylesine hafif.

nars-multiple-stick

Şimdi söylemeliyim ki beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekiyor. Yoğun bir renk ve uzun süre kalıcılık vermiyor ki zaten öyle bir iddia da yok. Göz kapağına far bazı sürmeden uyguladığınızda uzun süre kendini muhafaza etmeyecektir. Herkes benimle aynı fikirde mi bilmiyorum ama bence harika bir ürün. Hele ki benim gibi hafif, hızlı ve pratik makyaj sevenler için.