Göz makyajının tamamlayıcısı maskaradır. Doğru ürünle kirpikleriniz hiç olmadığı kadar dolgun, uzun ve hatta kıvrık görünebilir. Gece makyajı için biraz daha takviye gerekiyor elbette. Takma kirpik genelde başvurulan çözüm ama ben daha da kolay uygulanabilir hatta her zaman kullanabileceğiniz bir üründen bahsetmek istiyorum:

Make Up For Ever Lash Fibers. Kirpik fiberleri ile zenginleştirilmiş bir maskara bazı. Piyasada maskara bazı olarak satılan birçok ürün var. Kremsi ve renksiz olan bu ürünler, kirpikleri hem koruyor hem de maskaranın kolayca yapışmasını sağlıyor. Bir de kuruduktan sonra dökülmesini önlüyor. Böylece hem dolgun hem de doğal bir görünüm elde ediliyor. İçinde fiber olanlar ise çok daha etkili bir göz makyajı sağlıyor. Hem de kullanımı kolay, pratik oluyor.

Make Up For Ever kirpik fiberlerini maskaradan önce uyguluyorsunuz. Daha uzun ve dolgun bir görünüm veriyor. Kremsi kıvamı kirpikleri tamamen sarıyor ve fiberlerin sabitlenmesini sağlıyor. Formülündeki aktif içerikler ise kirpikleri besleyip koruyormuş. O kısmını henüz deneyimlemedim ama kirpiklerimde oldukça farklı bir etki yarattığını söyleyebilirim.

makeupforever-lashfibers

Nasıl Uygulanır? Kirpik fiberlerini baz olarak kökten uca doğru uygulayacağız. Kirpik uçlarında biraz daha fazla zaman geçirmek ve bence hafif hafif uçlara daha fazla fiber yapışmasını sağlamak en iyi sonucu veriyor. Daha sonra ise maskaramızı uygulayacağız. 3D efektini arttırmak için maskarayı sürdükten hemen sonra kurumasını beklemeden bir kat daha kirpik fiberlerini sürmek gerekiyor. Ardından bir kat daha maskara. Gözlerinizin daha büyük ve hafif çekik görünmesini istiyorsanız fiberleri sadece gözlerin dış köşesindeki kirpiklere uygulamak yeterli.

makeuoforeverlashfibers

 

Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir gözüme sadece maskara uyguladım diğerine ise Make Up For Ever Kirpik fiberleriyle birlikte maskarayı. Bacaklarımın arasında dolanan küçük kız olmasa çok daha pürüzsüz bir görüntü elde edecektim aslında ama bu bile farkı göstermeye yetiyor sanırım. Ve hayır, kirpik kıvırıcı kullanmadım .

IMG_5362

Bu fotoğraflarda kullandığım maskara Lancome Grandiose.