Yaz gelince kozmetikleriniz, kremleriniz, parfümleriniz değişir mi? Benim yaz – kış ürünlerim maskara hariç tümden değişir. En başta da pudra ve fondöten. Daha doğrusu kullanmıyorum. Güneş biraz ten rengimi değiştirse yetiyor zaten. Yaptığım tek şey yüzümü bolca nemlendirip biraz da yanaklarımı renklendirmek. Bunun için de klasik toz veya sıkıştırılmış allıkları kullanmıyorum. Onların yerine Benetint var artık.

Gül kokulu likit dudak ve yanak renklendirici Benetint, Benefit‘in en sevdiğim ürünü sanırım. 1970’lerin egzotik dansçılarından ilham alınarak yaratılmış Benetint kült ürünlerden biri olmaya aday.

Saatlerce kalıcılığı devam ediyor. Klasik allıklar gibi uçup gitmiyor. Üstelik suya da dayanıklı. Kısacası bir şişeden fazlası Benetint. Kokusu, verdiği renk, kullanım kolaylığı açısından benim yaz için hatta çoğu zaman kış için bile en sevdiğim makyaj ürünüm.

Nasıl Kullanılır?

slingomom-benetint2

Elmacık kemiklerinizin üstüne birkaç çizik atın daha sonra da elinizle yayın. Rengini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Daha yoğun bir pembelik için bu işlemi birkaç kere tekrarlamanız yeterli. Aplikatörü oje fırçası gibi olduğu için ilk anda insan şaşırıp nasıl uygulayacağım diye endişe edebilir ancak hemen alışıyorsunuz rahatlığına.

Dudaklarınıza da pamuklu çubuk ile sürebilirsiniz. Hatta rujunuzun üzerine de uygulayabilirsiniz.

 

Gün boyu sağlıklı bir görünüm, doğal bir renk sahibi olacağınız garanti.