Termal sular cilt bakımında kullanılan içerdiği mineraller bakımından zengin kaynak sularıdır. Hassasiyeti önleyici, cildi rahatlatıcı ve anti-oksidan özellikleri olduğu için tercih ediliyor. Kış aylarında daha çok kuruyan, kızaran, gerginleşen ciltlerin imdadına yetişiyor. Piyasada birçok markanın termal su içeren ürünleri mevcut. Hangisini almalı, çok fark var mı? Bu sular içerdikleri minerallerin yoğunlukları bakımından fark gösteriyorlar bir de ph değerleri önemli elbette.

Termal su spreyini elinize ilk defa alıp kullandığınızda musluktan akan suyu şık bir ambalaja koyup suratınıza hafifçe püskürtüyorsunuz gibi düşünebilirsiniz. Kaynak sularının farkı içerdiği mineraller sadece aslına bakarsanız. Elbette olmazsa olmaz bir cilt bakım ürünü değil ama benim gibi ekstra kuruluk yaşayan ve çok seyahat edenler için inanılmaz pratik ve faydalı bir ürün. Çünkü anında nem veriyor, makyajı sabitliyor, cildi ferahlatıyor.

La Roche-Posay Thermal Spring Water

Bu termal kaynak suyu La Roche-Posay ürünlerinin birçoğunun içinde bulunuyormuş. İçerdiği mineral tuzlar ve diğer elementlerin yatıştırıcı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış ve Avrupa’da yüzyıllardır cilt bakımında kullanılıyormuş.

La Roche-Posay termal su spreyini bir süredir kullanıyorum. Daha önce Avene kullanıyordum. Fark var mı? Açıkçası benim için yok ama La Roche-Posay’in diğer cilt bakım ürünlerini tercih etmemde önemli bir faktör diyebilirim. İçerdiği en önemli mineral ise doğal ve güçlü bir anti-oksidan olan selenyum.

Özellikle uçak yolcukluklarında çantama atıyorum. Cildimde herhangi bir gerginlik hissettiğimde veya sadece ferahlamak için bile yüzüme hafifçe sıkıyorum. Yatıştırıyor, yumuşatıyor. Sadece kuru ciltler için de değil üstelik her yaştan, her cilt tipine uygun. Bebekleriniz için de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

 

Kuru cilt kitimi biliyor musunuz?Termal su spreyi (Bu aralar La Roche-Posay elbette)
Darphin Intral Serum
Leonor Greyl Manolya Yağı