Sanırım denemeyi, satın almayı ve elbette kullanmayı en sevdiğim makyaj malzemesi maskara. Ne zaman biten maskaramı yenilemek için bir mağazaya girsem mutlaka yanında daha önce denemediğim bir tane daha alırım. Benefit’in They’are Real! maskarası da en son yeni ürünüm. Zaten ünü yayılmış durumda. Herkes birbirine öneriyor. ¨Daha iyisi yok¨ gibi sözler duyuyordum dayanamadım, aldım. Bir haftadır kullanıyorum.

Maskara, yoğun pigmentli güzel bir siyah renge sahip. Çok cansız kirpikleri bile gayet ortaya çıkaran bir formülü ve en kısa kirpiklere dahi ulaşmanızı sağlayacak plastik fırçası var. Zaten fotoğrafta da görebileceğiniz gibi aplikatörün ucu sayesinde boyanmamış kirpik kalmıyor. Ancak aplikatörün bu özelliği yüzünden de özenli bir sürüş tekniği gerektirmesi. Elinize alıp sıradan bir şekilde kullanmaya kalktığınızda hiçbir işe yaramayan bir maskaraya çok para vermiş gibi hissedebilirsiniz. Çünkü düzgün süremediğinizde kirpikleri yapıştırabiliyor. Birkaç kat sürebileceğiniz bir maskara olan lanse ediliyor ancak vakit kaybetmeden ikinci katı sürmek gerekiyor. Çabuk kuruyor, diğer katı sürmee çalışırken tek tek birbirine yapışmış topak topak bir görüntü elde etmeniz mümkün. Dedim ya biraz maharet gerektiriyor. O da alışana kadar :)

benefit-mascara

Ürünle ilgili okuduğum yazılardaki en büyük eleştiri zor temizlendiğine dair ama ben böyle bir şey yaşamadım. Belki de yağ veya yağ bazlı bir ürünle temizlediğim içindir. Cilt temizlediğim ürünün göz makyajımı temizlemesini beklemiyorum genelde. Göz ve çevresi oldukça hassastır, daha farklı bakım ister.

Kısaca Benefit They’re Real! kirpikleri oldukça uzatan ve düzgün sürerseniz takma kirpik etkisi yaratmayı becerebilen bir maskara ancak piyasada ondan çok daha iyiler var. Örneğin YSL Babydoll veya daha uygun fiyatlı bir ürün olarak PUPA Vamp bile olabilir.

Sanırım benim bu maskara beğenmeme sorunum YSL yüzünden oluyor. Üzgünüm ama hiçbiri bir Faux Cils değil. Değil. Bir de Chanel Le Volume. En sevdiğim ikinci.

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

Leave a Response