Gezenti aile yerinde çok oturdu. Anneanne, dede, kuzenler harika günler geçiriyorduk aslında ama bizi çook uzaklarda bekleyen biri daha var. KARDEŞİM. Aylar önce kendi ellerimle götürüp bıraktığım, o günden beri de skype üzerinden haberleştiğim kardeşime gidiyoruz. Eh, yaz mevsimi olunca da biraz abartalım durumu, Amerika’daki günlerimizi uzatalım dedik. Tam 1 ay Türkiye sınırları dışında olacağız. Sizden 10 saat geride yaşayacağız ama offline/çevrimdışı olmaya niyetim yok. Her gün yazamasam da twitter, facebook ve son günlerdeki takıntımız instagram‘da mutlaka bir şeyler paylaşırım.

Bu arada Koray, tutturdu ”ben İnci’ye Taner’e gideceğim” diye. Bir aydır anneanne dede ile olunca morali bozuldu oğlumun. Neyse ki ”yatçaz kalkçaz, uçağa bineceğiz ve dayday’a gideceğiz” cümlesini duyunca çok heyecanlandı ve itiraz etmeden uyudu.

Durun daha bitmedi. Uçağımız İstanbul✈Los Angeles. Direkt. Durmadan. Kesintisiz. 14 saat. Bakalım nasıl geçecek? İçimi yavaş yavaş korku kaplıyor. Bu sefer hazırlıklıyız ama. Koray’ı uçakta uzun uzun uyusun diye bir önceki sefer yaptığım salaklık gibi uyutmamazlık yapmadım. Tam saatinde yataktaydık. Yine öğlen uçağı. Biner binmez 1-2 saat uyur büyük ihtimalle. Akşam uyuması gereken saatte tekrar yatırmayı başarırsam alnımın hakkıyla çıkacağım bu işin içinden.

SlingoMOM ve Uyku arasındaki bu gerilimli ilişki ne zaman bitecek acaba? Bir üstteki paragrafta ‘uyku’ kelimesi kaç tane var, bakar mısınız? En az iki üç tanesini de değiştirdim, bilginize :)

Tamam, rahatım. Burnumdan, burnumuzdan getirmeyeceğim. Artık öğrenmiş olmam gerekiyor. Anne gerginse çocuk 8 kat geriliyor. Öyleyse ne yapacakmışım? Keyfime bakıp ‘ammaaannn, uyumazsa uyumasın; yemezse yemesin’ diyecekmişim. Der miyim? İnşallah.