İlk bölümde Los Angeles hakkında her yerde yazmayan bilgileri vermeye çalıştım. Melekler Şehri insanı kendine çekiyor bir şekilde. Neden, nasıl, ne zaman? Anlayamıyorsunuz bile… Mimari? Yok. Tarih? Yok. Öncelikle bir sürü restaurant var. Oldukça kozmopolit bir şehir olduğu için tüm dünya mutfaklarına ait bir mekan bulmak mümkün. Japon mutfağı bizim favorimiz.

Çocukla gidip rahat edebileceğiniz mekanların yanına bu bebek işaretini koyuyorum.


Kahvaltı

The Georgian Hotel, Santa Monica

Santa Monica sahilinde önünden geçip gidemeyeceğiniz bir güzelliği olan The Georgian Hotel’de bir pazar kahvaltısı yapabilirsiniz.

Aroma Cafe, Sunset Blvd
Aslında sadece kahvaltı için değil günü her saati bir şeyler atıştırmak için gidebileceğiniz bir cafe.

Japon

NOBU, Malibu

Ünlü Japon şef Nobu Matsuhisa’nın restoranı. Hollywood ünlülerini sıklıkla görebileceğiniz bir yer. Elbett çok popüler, rezervasyonla gitmek zorundasınız ve yer bulmak çok kolay değil.

HAMA, Venice Beach
Sushi severler, HAMA sizin için. Koray’dan önceki son yılbaşını HAMA’da sarhoş olarak geçirmiştik.

* Yoshinoya
Herkesin bilmediği bir Japon mutfağı zinciri. Karşınıza sıklıkla turuncu tabelası çıkacaktır.

Amerikan

Woodranch American Steak House, Agoura Hills
Et sever misiniz? Öyleyse Woodranch’e gidip nefis bir ziyafet çekin. Akşam 5’ten sonra 45 dakika beklemek sorunda kalabiliyorsunuz.

Paradise Cove, Malibu

Yukarıdaki resim her şeyi anlatıyor olmalı. Malibu’da deniz tarafında küçük bir korunun içine giriyorsunuz. Yolun sonunda bir cennet karşılıyor sizi. Sıklıkla sörfçülerin uğrak yeri olan Paradise Cove plaj ve cafesi ile ünlü. Menüsü deniz ürünleri ağırlıklı.

* Ivy Restaurant, Beverly Hills
Ünlü mü görmek istiyorsunuz? İlk adres NOBU ise ikincisi ise IVY’de bir öğlen yemeği olmalı.

Spago, Sunset
Avusturyalı şef Wolfgang Puck’ın ünlü restoranı. Menüsü et yemeklerinden oluşuyor.

Cheesecake Factory, Marina del Rey

Klasik bir Amerikan. Sadece California’da değil her eyalette birden çok şubesi bulunan bir cafe. Elbette klasik cheesecake’inden yemeden çıkmak yok. Kahvaltı dahil her öğün için güzel yemekleri var. Ancak her şubenin aynı kalitede olduğunu söyleyemeyeceğim yemekler konusunda. Cheesecake’lerde sorun yok ama:). Marina del Rey en güzel mekanlardan biri.

İtalyan

i Cugini, Santa Monica

Santa Monica sahilde bir İtalyan restoranı. Şık dekorasyonu, iyi servis ve güleryüz ile insanı rahat ettiren bir yer.

il Fornaio, Beverly Hills
İyi yemekler ancak servis sıkıntılı. Hele bir keresinde hafta içi öğlen saatinde gitmek gibi bir hata yaptık. Neredeyse 1 saat yemeğimiz gelmedi. Bu arada Pizza harika, Lazanya muhteşem.

Yazıya başladığımda Los Angeles’ta Wining&Dining&Shoping ile ilgili tüm detayı vereceğimi sanıyordum ama bir başlayınca baktım bitecek gibi değil. Siz iyisi mi restoranları not etmeye başlayın. Ben de  devam yazısının başlığını atıyorum: Los Angeles Notları 3 – Alışveriş