Cuma günü, Türkiye’de yaşayan Alman arkadaşlarımızın düğününe katılmak üzere Almanya’ya gittik. İki günlük kısa bir gezi olacağından Koriş’i de yanımızda götürmeye karar vermiştik.

Bir büyük valiz, bir de uçakta lazım olabilecek ilk yardım araç-gereçlerini koyduğumuz tekerlekli küçük bir valiz ile yolculuğa hazırdık. Unuttuğumuz bir şeye var mıydı? Yatak almadık, beraberce yatarız diye düşündük. İki gün zaten. Süt ve su için biberonlar, emzikler, oyuncaklar, krem-şampuan, düğün kıyafetlerimiz. Her şey tamam. Slingo’larımızı da aldık. HUG’ı valize koydum. Bu sefer DROP’u deneyecektim. Koray 9 aylık olduğunda kullanmıştım en son. DROP’u da Koriş’in sırt çantasına katlayıp koyduk. Uka Bi(LUCA)’ye el sallayıp evden çıktık. Arabamıza atladık. Havaalanında valizleri güvenlikten geçirirken görevli memur ‘pusetinizi koyun önce isterseniz’ dedi. Ne puseti? Almamıştık ki? Daha doğrusu almayı unutmuştuk. Buyrun bakalım.  SlingoMOM oluverdim hemen.

Pusetimiz yoktu ama Slingomuz vardı…

Birazdan Koriş’i LEGOLAND’e götürmek üzere yola çıkacağız, akşama da evimize döneceğiz. Hafta sonu gezimizin tüm detaylarını yarın yazacağım ama habersiz bırakmak istemediğim için bu giriş yazısını yayınlıyorum.