Tefal’in kızartma tenceresi Actifry’ı ilk çıktığında koşa koşa almıştım. Çünkü hem evinde fritöz olmayan hem de kızartmaya bayılan bir kadınım. Ailecek patates başta olmak üzere sebze kızartmalarını çok severiz ama işte yağda kızartma fikrinden uzaklaştığım için fritöz hiç satın almadım hayatım boyunca. Actifry bu yüzden bizim mutfağın senelerdir baş tacı. Neredeyse kokusuz ve bir kaşık yağ ile lezzetli sofralar kurabiliyorum.

Bunun yanında Actifry’ın büyük bir eksiği var, malzemeleri çevirerek pişirdiği için balık gibi yemekleri doğru düzgün formunu bozmadan pişirmek imkansız. İmkansızdı, artık değil. Çıkardığı yeni ‘Atıştırmalık Sepeti’ ile başta balık olmak üzere börek, köfte, şinitzel gibi birçok yemeği hazırlamak mümkün. Benim için balık önemli gerisi pek değil açıkçası. Çünkü kokusuz ve yağsız veya çok az yağ ile evde balık pişirme fikri yeterince harika. Tefal’in kendi sitesindeki tariflere göz atmanızı öneririm. 

actifry9

image1 copy

Atıştırmalık Sepet, 1kg beyaz ve 1,2kg Plus modellerle uyumlu ve Tefal Shop’larda 35 TL’ye satılıyor.

Tefal’in bu yeni ürününü ve tariflerini bizimle paylaşmak için ev sahipliği yapan ve Happily Ever After’da muhteşem bir sofra hazırlayan Ayşe Kucuroğlu’na, sağlıklı yiyecekler-sağlıklı yaşam hakkında yaptığımız sohbet için Şeyda Çoşkun’a ayrıca teşekkür ederim.

 

Fotoğraflar: Ayça Oğuş :)

iremayca

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

7 Comments

  1. iila 1 kg beyaz modele uygun olması ne saçma diğer 1kg’a uymuyor olmasına sinir oldum :(

  2. Yahu bu Actifry’dan verim alamayan bir ben miyim.
    PAtatesler hep kupkuru, 10 dk sonra yenmiyor taş gibi.
    Et desen kuru oluyor, bir tek tavuk kızartıyorum ben.

  3. Ben hicte mennun kalmadım.patatesler hiçte çıtır çıtır olmuyorr ve çok yavas pisiyor..yine patatesleri eskii usul kizamrtmakzorundayim.balik formu bozulsa da iyi.ama o kadar yavaski hic tavsiye etmiyorum. Bir kg patates yaklasik bir saatte ancak pisiyor.

  4. Lezzetsiz yapıyor gerçekten o kadar para boşa gidiyor fırına da koyup azıcık yağ ile hafif patates kızartması cok da lezzetli olabiliyor cok pişmanım hele ki biber patlıcanı rezil ediyor et sote tarifine göre et kazık gibi şenseler oluyor ne varsa eski usulde var ya da fırın kullanacaksın ve miktarı ölçülü yiyeceksin

  5. yaklaşık 5 yıldır var bir adanalı olarak yağlı acılı salçalı yemeklere damak tadımız alışık olsa bile actifydan çok çok memnunuz patlıcan hariç herşey mükemmel etler kurabiye gibi pişiyor pataesler kullanma talimatına göre uygularsanız çıtır çıtır eski usule göre yaparsanız da gayet yumuşak oluyor üstelik pataesleri zaman zaman pul biber ve kekike buluyorum gayet lezzetli oluyor

Leave a Response