Tefal’in kızartma tenceresi Actifry’ı ilk çıktığında koşa koşa almıştım. Çünkü hem evinde fritöz olmayan hem de kızartmaya bayılan bir kadınım. Ailecek patates başta olmak üzere sebze kızartmalarını çok severiz ama işte yağda kızartma fikrinden uzaklaştığım için fritöz hiç satın almadım hayatım boyunca. Actifry bu yüzden bizim mutfağın senelerdir baş tacı. Neredeyse kokusuz ve bir kaşık yağ ile lezzetli sofralar kurabiliyorum.

Bunun yanında Actifry’ın büyük bir eksiği var, malzemeleri çevirerek pişirdiği için balık gibi yemekleri doğru düzgün formunu bozmadan pişirmek imkansız. İmkansızdı, artık değil. Çıkardığı yeni ‘Atıştırmalık Sepeti’ ile başta balık olmak üzere börek, köfte, şinitzel gibi birçok yemeği hazırlamak mümkün. Benim için balık önemli gerisi pek değil açıkçası. Çünkü kokusuz ve yağsız veya çok az yağ ile evde balık pişirme fikri yeterince harika. Tefal’in kendi sitesindeki tariflere göz atmanızı öneririm. 

actifry9

image1 copy

Atıştırmalık Sepet, 1kg beyaz ve 1,2kg Plus modellerle uyumlu ve Tefal Shop’larda 35 TL’ye satılıyor.

Tefal’in bu yeni ürününü ve tariflerini bizimle paylaşmak için ev sahipliği yapan ve Happily Ever After’da muhteşem bir sofra hazırlayan Ayşe Kucuroğlu’na, sağlıklı yiyecekler-sağlıklı yaşam hakkında yaptığımız sohbet için Şeyda Çoşkun’a ayrıca teşekkür ederim.

 

Fotoğraflar: Ayça Oğuş :)

iremayca