Aslında OtriBebe’yi Koray’ın bebekliğinden beri gözüme kestirmiştim de nedense almamıştım. Doğduğunda hastaneden mavi bir burun aspritatörü vermişlerdi. Doğum için ziyarete gelen arkadaşlarımdan biri ¨Sakın hastaneden verileni kaybetme ve atma¨ dedi. Oysa sıradan bir görünümü vardı. Ben de ne olur ne olmaz diye çok benzerini ama bu sefer beyazını buldum. Sonradan anladım ki aynısı değil. Şekli aynı da burun temizleme görevini yerine getiremiyordu. Sarp bir gün elinde başka bir burun pompası ile geldi ama malesef bu da hiçbir işe yaramamıştı.

Bu duruma neden bu kadar taktım?

Çünkü Koray doğduğundan beri burnu kolayca tıkanır, hemen kurur. Evimizden okyanus suyu veya serum fizyolojik burun damlaları hiç eksik olmazdı.

Koray büyüdü, kendi burnunu temizleyebiliyor ancak 1.5 senedir evimizde Alin adında bir küçük kız var. Burun tıkanıklığı, nezle hali Koray’dan bile fazla çünkü okula giden ağabey sayesinde mikroplar ve virüslerle çok daha erken ve yoğun karşılaştı. Burnunu temizlemek günlük rutinimizin bir parçası haline geldi. Pompalardansa nazal aspiratörü tercih ediyoruz hep beraber.

OTRIBEBE NAZAL ASPİRATÖR

Otribebe-Nazal-Burun-Aspiratoru--26089

Burnun tıkanmasına yol açan burun salgısının aspirasyon yardımı ile temizlenmesi için geliştirilmiş medikal bir araç. Ağızlık, esnek silikon bir tüp, aspiratörün sabit tutulmasına yarayan sert bir gövde ve bebeğin burun deliğine uygun tasarlanmış ve çekilen burun salgısının cihaza geçmesini önlemek için sünger bir filtreye sahip anatomik uçtan oluşuyor. Kendi kutusunda 3 adet tek kullanımlık yedek uç ile birlikte satılıyor. Ayrıca 10’lu yedek uç kutuları da eczanelerde mevcut.

Otribebe nasıl kullanılıyor?
1. Sünger filtreli ucu aspiratörün gövdesine takın. Sonra da aspiratörün ucunu bebeğin burun girişine dikkatli şekilde yerleştirim. İçine sokmaya çalışmayın.
2. Ağızlık kısmını kullanarak yavaş ve düzenli bir şekilde içinize doğru çekin. Aynı işlemi diğer burun deliğine de uygulayın.

Hızlı, kolay ve bebek için çok rahatsızlık vermeyen bir yöntem diyebilirim. Biz çok memnunuz.

 

Burun tıkanıklığı hakkında: burun tıkanması illa bir hastalık olduğunu göstermiyor. Ortamın sıcaklığı, nem oranı da burun tıkanmasına yol açabiliyor.

www.otribebe.com.tr