Cupcake, Türkiye’de henüz hak ettiği yeri bulmuş değil. Bence dilim pastalardan daha güzel bir konsept. Hem sunum olarak hem de porsiyonun yeterliliği açısından daha başarılı. New York’taki Magnolia Bakery en ünlülerinden biri. Millet her an her saat kuyrukta. Bir adet cupcake ve sıcak filtre kahve eşliğinde kendinizi harika hissedebiliyorsunuz. Türkiye’de de jupcake var artık. Henüz çok yeni, işin çok başında ama görsel olarak bir şölene dönüştürmüş sahibi, yaratıcısı, tasarımcısı Ceylan Yiğit.

Reklam sektöründe grafik tasarımcısı olarak çalışırken bir gün işi bırakmaya karar vermiş Ceylan. Ardından da pastamalzemeleri.com‘un verdiği kursa katılmış. Çok sevmiş bu cupcake yapma işini. Evde arkadaşlarına yapmaya başladığında gelen, gören, yiyen bayılmış. Bunun üzerine gitmeye karar vermiş ve hobisini işe dönüştürmüş.

Ceylan keklerin tasarımından, pişirilmesine, ambalajlanmasına kadar her şeyi kendi mutfağında, bizzat yapıyor.

Düğün, doğum günü, doğum, anneler günü için özel tasarımlar da yapıyor. Dilerseniz günlük olarak kiralayabileceğiniz ferforje veya size özel hazırlanacak karton standlarda cupcake’leri misafirlerinize sunabiliyorsunuz.

Siparişinizin en az 10 adet olması ve 5 gün önceden verilmesi gerekiyor. Bazı semtlere belli ücret karşılığı teslimat yapabiliyor yoksa gidip kendiniz alıyorsunuz.

Sadece siparişle çalışıyor. En azından şimdilik. Yani ben gidip şu nefis jupcake’lerin tadına bakayım diyeceğimiz bir pastane yok. Zaten kendisinin bundan sonra yapmak istediği de bir jupcake dükkanı açmak.

www.jupcake.com

Ceylan’ın yaptığı siparişlerin neler olduğunu görmek isterseniz blog adresi de jupcake.blogspot.com