Geçen hafta kendimi bir anda cupcake atölyesinde buldum. Instagram’dan takip edenler biliyor, Internetannelerinin HP Türkiye ile birlikte Mutlu Dükkan‘da düzenlediği etkinlikten bahsediyorum. Bir yandan şeker hamuru ile cupcake’leri yapıp süsledik bir yandan da fotoğraflarımızı çektik, sosyal medyada paylaştık. Yetmedi hp yazıcılarla kablosuz ağ üzerinden akıllı telefon ve tabletlerimizle fotoğraflarımızın baskılarını aldık.

IMG_6863

Fotoğrafları bastırmakla aranız nasıl? İşin gerçeği benim hiç aram yok. Dijital makinelerden, akıllı telefonlardan çok önce yani analog fotoğraf makineleri kullandığımız zamanlar ne güzeldi diye düşünüyorum zaman zaman. İnsanın fotoğraflarını eline alması, albüme yerleştirmesi sonra arada sırada çıkarıp bakmasının keyfi çok başka çünkü. Oysa şimdi binlerce fotoğrafı hafızasında taşıyabilen aletler yüzünden sadece ekranlardan bakıyoruz anılarımıza. Ben öyleyim, fotoğrafları bastırmak için zaman ayıramadığım gibi maliyetini hesaplayınca da bir adım geri çekiliyorum genelde.

HP’nin iki yeni yazıcısını görüp deneyince paylaşmak istedim açıkçası. Çünkü sadece fotoğraf baskıları için değil renkli veya siyah beyaz baskılarda da son derece avantajlı hpinkadvantageürünler. HP Deskjet Ink Advantage serisiyle tanıştırmak istiyorum: 

Aynı mürekkep maliyetiyle 2 kat fazla yazdırma verimliliği sağlayan yazıcıları kablosuz ve mobil yazdırma özellikleri sayesinde fotoğrafları, belgeleri, e-postaları her yerden yazdırabiliyorsunuz. Hatta bir adım ileri gidiyor ve bilgisayara gerek duymadan e-posta ve bellek kartlarından doğrudan yazdırabiliyorsunuz. Elbette sadece bir yazıcı değil aynı zamanda fotokopi çekiyor ve tarama işlemini de yapıyor. Bütün işletim sistemleriyle uyumlu hp yazıcılar ile iki taraflı yazdırma özelliği sayesinde de kağıdın her iki yüzünü kullanıp hem zamandan hem de kağıttan tasarruf ediyorsunuz. Bence sadece ev için değil orta ölçekli bir firmanın yazıcı çözümü de sunuyor bu seri. Ancak fotoğraf kalitesi elbette tatmin etmiyor. Albüm yapmaya kalksam bu yazıcıyı kullanmam.

IMG_7060IMG_6904