Ben bebek alışverişinde kullanımı ve taşıması kolay olanları özellikle tercih eden annelerden biriyim. Çok yer kaplayan, ağır, kullanım süresi kısa olan ürünlere elimi sürmem. Bir kere yaptım o hatayı gittim mutfağın yarısını kaplayan mama sandalyesinden aldım. Artık soran herkese ¨almayın¨ diyorum. Bence almayın o kocaman sandalyelerden.

Ve bu sefer konumuz küvet. Öyle ayaklı bebek küvetleri ilk zamanlar için rahat belki ama birkaç ay içinde sığamadığı için kaldırmak zorunda kalıyorsunuz. Daha büyük bir küvet alıyorsunuz. İçini suyla doldurunca eğlencelik hale geliyor ama içinde kayma ihtimali olduğunda tedirgin oluyorsunuz. Bir de o küveti de kaldırıp yer bulmak zor sonuç olarak. Ben zamanındaKoray’ı ve şimdi Alin’i şişme küvetle yıkıyorum. Doğumda Amerika’da olduğum için Munchkin küveti orada bulmuştum. Bebek oturmaya başladığı zaman kullanabilirsiniz.

Alin neredeyse 4 aylıktan beri bunun içinde. Şişme küvetin en güzel yanı pratik olması. Yer kaplamıyor, her yere taşıyabiliyorsunuz. Zaman zaman fotoğraf paylaştığımda veya kullandığım ürünleri soran olduğunda doğru dürüst cevap veremiyordum çünkü Türkiye’de satılmıyordu. Alternatif olabilecek ürünleri öneriyordum. Şimdi güzel bir haberim var. Munchkin şişme ördek küvet Morhipo.com’da satılıyor. 

IMG_8821

 

Aslında bu bizim ikinci küvet. İlkini 5.5 yaşındaki Koray Bey, ¨Ben de bununla yıkanmak istiyorum¨ diye içine oturup patlatınca arayışa girmiştim. #fikirdenklerdeniyor projemiz için araştırırken Morhipo‘da buldum. Şimdi Alin yeniden küvetinin içinde. Bu arada şöyle bir göz attım Morhipo.com’da yaşama dair her kategoride ürün var. Ev, mutfak, banyo ürünleri, çocuk, bebek derken birçok ihtiyacınızı online olarak tamamlayabilirsiniz.