Çevremdeki çoğu kadının tersine online alışverişi seviyorum ben. Sebze-meyve dışında hemen her şeyi internet üzerinden satın alabilirim. Aslında onları da alırım ama beklemeye tahammülüm yok. E-ticareti tercih etmemin en büyük sebebi ise oturduğum yerden birçok seçeneği aynı anda görebilme ve sonunda da en uygun fiyatı bulup sipariş verebiliyor olma lüksü. Bu benim için lüks. Üstelik bazı ürünlerin sadece internette satılması gibi bir durum da var. Bunu oyuncak alışverişleri için rahatlıkla söyleyebilirim. Mağazalarda stokta tutulmayan ne varsa online olarak satışta. Artık avm gezmek yerine bilgisayar başında vakit geçiriyorum.

E-ticaret akıllı alışveriş demek biraz da. Aradığınız ürünün farklı fiyatlarda satıldığını görebilirsiniz. En uygunu bulmak için fiyat ve ürün karşılaştıran web sitelerini kullanmakta fayda var. Geçenlerde internet ve teknoloji haberleri yazan bir web sitesinde karşıma çıkan Alve.com da Türkiye pazarına alışveriş alışkanlıklarını değiştirme amacıyla giriş yapmış karşılaştırma sitelerinden biri.  Ürün ve fiyat karşılaştırma motoru olarak çalışan sitenin ismi “Alışveriş” kelimesinin “Al” ve “Ve” harflerinin birleşiminde ortaya çıkmış. Elektronikten modaya, ev tekstilinden anne çocuk ürünlerine kişisel bakıma kadar birçok kategoride kullanıcılara hizmet veriyor. En beğendiğim özelliği ise hoşunuza giden ürünleri belirlediğinizde, bu ürünler indirime girdiğinde site size haber veriyor.

Ben bir de iphone uygulamasını çok kullanışlı buldum ve siteyi çocuklara oyuncak almak için kullandım ilk önce. Koray’ın son zamanlardaki ilgi alanı Lego. İstediği modeli birkaç yerde arattırmak yerine Alve.com’da takibe aldım. Karşıma çıkan adını daha önce duymadığım bir e-ticaret sitesiydi. Normalde kredi kartımı vermeden iki kere düşünürdüm ama Alve.com’un anlaşmalı mağazası olması tereddüt etmeden almamı sağladı. Fiyat ve ürün karşılaştırma sitelerinin kullanıcı için önemini bir kez daha anlamış oldum böylece.

Akıllı online alışveriş tam olarak bu oluyor sanırım :)