Açık söylüyorum. 1000 yıl düşünsem böyle bir ürün tasarımı yapıp markalalıp satmak aklıma gelmezdi. Belki de hamileliğimde kusma ve bulantıyı bırakın, baş dönmesi bile yaşamadığımdandır. Ancak her kadın benim gibi şanslı olmuyor ve sabahları korkunç baş ağrıları bulantılar ve bir kısım da aylarca süren ciddi kusma nöbetleri yaşıyorlar.

Morning Chicness Bags‘ın sahibi Tara Ramos da bu nadir görülen ciddi kusma nöbeti geçiren hamilelerden. Hyperemesis Gravidarum denen bir durumla karşı karşıya kalmış ve 7 ay boyunca her gün defalarca kusmuş. Hava yollarında çalışan arkadaşlarından kutu kutu kusmuk torbalarından(yazması bile mide bulandırıcı ama Türkçe daha güzel bir anlatımı var mı bilmiyorum?) istiyormuş. Çantaları, arabası her yer çirkin torbalarla doluymuş. Ancak istediği gibi bir çözüm bulamamış. Doğumdan sonra ise düşünmeye başlamış. Böylece markasını geliştirmiş.

Morning Chicness Bags içi sızdırmaz bir tabaka ile kaplı kağıttan yapılmıştır. Kilitlenebilir, kolayca katlanır. En güzeli de renk ve desen çeşitliliği. (En azından çirkin siyah torbalar uğraşmak zorunda kalmazsınız. Çöpe atarken bile utançtan yerin dibine girmezsiniz en azından.)

Değişik bir fikir. İnsan başına gelince, tecrübe ettikçe ihtiyaçların farkına varıyor.

Bir göz atın bence: www.morningchicnessbags.com

Haftanın diğer markası…. Oh Baby London

****Hamilelik bulantısına ek bilgi. Hyperemesis Gravidarum daha önce duymadığım bir terimdi. Ben de merak ettim. Araştırdım. Kaynağından bilgilerde yazısını yazdım. BURADA

Umarım kolayca geçer hamileliğiniz!