Norveçli Stokkenin basit, sade görünümlü akıllı tasarım ürünleri bugün Türkiye’de dahil dünyanın 50 ülkesinde satılmakta.

Pek çok tasarım ödülüne sahip Stokke ürünlerinden benim en çok sevdiğim Sleepi Yatak Sistemi. Eklenebilen ara parçalarla küçültülüp Sleepi 0-4 yaş arası karyola, 5-7 yaş arası kanepe, hatta sandalye olarak kullanılabilen mucize gibi bir yatak.

4 farklı baza seviyesi var ve dilerseniz yan parmaklıkları çıkarabilirsiniz. Ahşap iskelet işlenmiş kayın ağacından üretilmiş ve 7 yıl garantili. Tekerlekleri sayesinde kolayca yerini değiştirebiliyorsunuz. Hipoalerjenik şiltesi de yatak ile beraber geliyor.

Stokke’nin ödüllü ürünü Trip-Trapp oldukça popüler. Tasarımcı Peter Opsvik’in çocuğu için tasarladığı bu sandalye çocukla beraber büyüyor. Tüm dünyada 34 yılda 5 milyon adet satılmış. Oturma ve ayak koyma yeri çocuğun boyuna göre ayarlanabiliyor.

Xplory bebek arabası

Neredeyse her yıl bir tasarım ödülü kazanmış olan geleceğin puseti. Xplory puseti diğerlerinden ayıran özelliği ise bebeğin nerdeyse sizinle aynı göz hizzasında olması.

Tek elle kullanmanızı sağlayan tasarımı ile gezintiler çok daha keyifli hale geliyor.

2 yönlü kullanılabilen arabanın kol boyu ve oturma yüksekliği ayarlanabiliyor. Araba koltukla beraber ağır sayılabilir 10.5kg.

Türkiye’de nestbymozaik mağazalarında bulabilirsiniz.