Pura Stainless, toksinsiz, dayanıklı ve plastik su şişelerine alternatif olarak düşünülerek yaratılmış bir marka aslında. Pura bugün, hem yetişkinler hem de çocuklar ve bebekler için en sağlıklı şişeleri üretiyor. Yıllardır süt pastorizasyonunda kullanılan güvenli, anti-bakteriyel, paslanmaz çeliklerden üretiliyor. Ömür boyu garantili bu çelik şişeler sayesinde doğaya zararlı plastiklerin kullanılması ve her geçen gün artan çevre kirliliği bir anlamda önlenmiş oluyor. En güzeli de %100 geri dönüştürülebiliniyor.
Pura Kiki serisi;

BPA, Fatalat, PVC ve kurşun maddelerini %100 içermediğine dair bağımsız bir sertifikaya sahip.
Tıbbi malzeme kategorisinde olan %100 silikon biberon uçları var.
Avent, ThinkBaby™, BornFree™ ve Dr. Brown’s™ ‘ın biberon uçları ile uyumludur.
Şişelerin içinde kabartma ölçü işaretleri vardır.
Yalnız bebekler değil küçük çocukların da kullanabileceği bir ürün çünkü damlatmaz biberon uçlarını takabilirsiniz.
Çelik parçalarda ömür boyu garanti var.
Bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.
Şişelerin, toksik, kurşun, PVC, BPA ve fatalat içermeyen boyalarla renklendirilmiş. Elbette sadece dış yüzeyinde boyanmış.
Nipple CapSilicone Travel Cap
*
Plastik BPA-free biberon kullanan bir anne olarak Pura’ları çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Koray biberonu artık sadece süt içmek için ve geceleri su içmek için kullanıyor ama ilk fırsatta Pura’lardan edineceğim. Çünkü bu sabah fark ettim ki, şişeler bir süre sonra kokmaya başlıyor. İstediğiniz kadar steril edin, kaynatın, bulaşık makinesine atın. Süt bakteri içeren ve çabuk bozulan bir madde. Plastik şişelerimiz her ne kadar zararlı kimyasallar içermese de plastiğin üzerinde gözle görülmez çizikler oluyor. Bu süt bakterileri de buralara giriyormuş. Kokunun sebebi de bu. Zaten plastik şişelerin bir kaç ayda bir değişmesinin nedeni de bu. Plastik, BPA içermese de petrol bazlı bir kimyasal ürün sonuç olarak. Çelik şişe almak hiç aklıma gelmemişti.
Neden cam kullanmıyorsun? diye soranlar da var. Hemen cevap veriyorum, çünkü benim oğlum şişesini alıp geziyor, ordan oraya atıyor. Eline cam biberon vermek mümkün değil. Bebekken kullanabilirsiniz elbette. Hem cam biberonların beklemediğiniz anda elinizden kayıp kırıldığını düşünsenize veya kenarının çatladığını. Sağlıklı olduğu kadar pratik değil.
Pura’nın yetişkinler için de birbirinden güzel renlerde çelik şişeleri de var. Markayla ilgili detaylı bilgi için www.purastainless.com
Haftanın Markaları sayfasına bir göz atın :)