Bu hafta dikkatimi çeken tek bir marka oldu. Ünlü annelerin favori markalarından biri daha. Özellikle de birbirinden şık diaper bag’leriyle göz kamaştırıyor:

2000 yılında kurulmuş bir aile şirketi. Anneliğe şık bir dokunuş… Tasarım harikası bebek çantaları ile bilinen Petunia Pickle Bottom, ürünleri için seçtiği kumaşlar ve desenleriyle sadece bebek çantası olmaktan çok öte olduğunu ispatlıyor. Üstelik pusetlere kolayca takılabilen aksesuarlarıyla kafalardaki ‘şık olan pratik değildir’ imajını da yıkıyor. Hollywood annelerinin sıkı takipçisi olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Bebeklere özel tulumlar, battaniyeler ve küçük hanımefendilere kıyafetler de koleksiyonlarının arasında.

PPB, annlerin bebeklerini eşyalarını taşırken her zamankinden daha göz alıcı olmalarını isterken, aynı zamanda petunia annelerine özel çantalar da tasarlamaya başlamış. Petunia farklı bir çizgide ilerliyor. Benim gibi spor ayakkabı, kot ile gezen bir anne modelinin tam tersine, şık kabarık etekler, topuklu ayakkabılar giyen, süslü anneler yaratıyor. Zaten öyle bir çanta almaya kalkınca insan, kendine bir çeki düzen verme gereği duyar zaten. Petunia’nın birbirinden göz alıcı koleksiyonlarına bebeklere özel tulumlar, battaniyeler ve beşik takımları da eklenmiş.