Amerika’nın ünlü cilt bakım markalarından biri olan Palmer’s’a ben bayılıyorum.

Palmer’s Cocoa Butter Formula adıyla kurulan marka yıllar içerisinde kendini geliştirmeye devam etti. Shea yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı formüllü seriler çıkardı. Cilt bakımı, saç bakımı, hamilelik dönemi ve bebekler için ürünler ortaya çıkardı.

En bilinen ürünleri çatlak kremi ve bebekler için pişik kremidir. İkisi de hindistan cevizi formüllüdür ve harika kokar. Çatlak kremlerine çok inanmasam da hamileliğim sırasında Palmer’s Cocoa Butter Formula çatlaklar için olan masaj losyonunu almıştım. Açıkçası almamdaki amaç müthiş kokusu ve kıvamıydı. Cildi harika şekilde yumuşatıyor ve nemlendiriyor. Ben biraz da üşengeçliğimden biraz da hiç bir çatlağımın oluşmamış olmasından dolayı kullanmadım ve bir başka arkadaşıma verdim. O çok memnun kaldığını söylemişti. Pişik kremini ise hala kullanıyoruz Koray’a. Kalın bir kıvamı olmasına rağmen cilt tarafından anında emiliyor ve elbette harika kokuyor. Bir seferinde benim yaramaz oğlum ‘anne yiyebilir miyim?’ diye bile sordu :)

Bu iki ürünün dışında nemlendirici cilt bakım ve vücut bakım kremlerini de kullanıyorum zaman zaman. Özellikle kış aylarında ve seyahatlerde elimin altındalar. Açıkçası çok ciddi cilt bakım problemleri yoksa Palmer’s herkese uygun markaların başında geliyor. Kuru ciltler için tavsiye edilir.