Benim hayranlıkla takip ettiğim bir marka Orbit Baby. Puset kategorisinde tamamen farklı bir teknolojiye ve çizgiye sahip bir marka. En önemli özelliği bebeğin yerleştirildiği ünitenin 360 derece dönüyor olması. Böylece bebeğinizle her açıda rahatlıkla ilgilenebilirsiniz. Üstelik 360 derece dönen sadece bu ünite değil. Ön tekerlekleri de dönebiliyor, bu da pusetin hareket kabiliyetini arttırıyor.

 • Doğumdan itibaren 13 kiloya kadar otomobil koltuğu ile 13 kilodan sonra Toddler seat yani ana oturağı ile 18 kiloya yani en az 3 yaşına kadar kullanabiliyorsunuz.
 • 0-13 kilo arasında kullanılan otomobil koltuğu aynı zamanda isofix araçlara uyumlu kasası sayesinde aracın emniyet kemerini kullanmadan kolayca araca monte edilebiliyor.
 • isofix sistemi olmayan araçlarda da araç emniyet kemeri ile sabitleyebiliyorsunuz.
 • 13 kilodan sonra kullanılan ünitesi, istendiğinde dik pozisyonda ya da yatma pozisyonunda kullanılabiliyor.
 • Ön tekerlekler 360 derece dönebiliyor. Arka tekerlekler fren mekanizmasıyla sabit hale getirilebiliyor.
 • Bebek sağlığına uygun üretilmiş olan micro fiber kumaş terlemeyi en aza indirgiyor ve özel pedi sayesinde ekstra konfor sağlıyor.
 • Kumaşı çıkartılabilir ve temizlenmesi de oldukça kolay.
 • Hem omuza asılabilen hem de bebek arabasına monte edilebilen bebek bakım çantası vardır.
 • İtme kolu kullanıcı boy yüksekliğine göre ayarlanabiliyor.
 • Telescopik katlanma mekanizması sayesinde tek elle oldukça kolay katlanabiliyor ve katlandığında az yer kaplıyor.
 • Aliminyum kasası sayesinde hafiftir ve kolay taşınır.
 • Havalı lastikleri şişirmeyi sağlayan pompası bulunmaktadır.

 

Orbitbaby.com 

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

5 Comments

 1. 2009 yilinda dogan oglumla biz kullandik bu arabayi, kullandik diyorum cunku Parise tasininca bebek bekleyen kardesime biraktim. Su an hala kullaniyor. Inanilmaz rahat bir araba. Ben butun parcalarini almistim o zaman. Bir kere ana kucagi cok genis oldugunda oglum tam 1 yasina kadar kullandi. Ayni zamanda oto koltugu oldugu icin uyudugunda almak rahat oluyor ben o yuzden mumkun oldugu kadar uzun kullanmak istedim. 360 derece donme ozelligi, gunese karsi falan cok kullanisli. Ayrica travel systemler icerisindeki en hafif olanlardan biri. Surmesi rahat, arabaya katlanip rahat sigiyor. Ayrica ana kucagi bir cok ana kucagina gore cok guvenli, kapsul gibi olmasindan dolayi ters kapansa bile bebege hic birsey olmuyor. Daha ne diyeyim ki :))

 2. Bu blogta sürekli olarak piyasada bulunması mucize aşırı pahalı,diğer arabalardan kullanım pratiğinde hiçbir farkı olmayan markalar vs arabalar öneriyorsunuz.Hangi bebek arabasını alırsanız alın en babası 4 yıl sonra çöp.% 80 i de aynı özelliklere sahip aynı işi görüyor.Lütfen biraz halktan olun o nedenle annelerin % 3 ünün değil tamamının faydalanacağı bilgiler sunun.Birkere de haftanın markasına Babyhope ekleyin chippolino ekleyin veya başka bir marka ekleyin.Şurda okurken harcanan zamana da bebek eşyası alırken de verilen tonla gereksiz paraya yazık .

  1. Levent Bey,
   Ben önermeden ziyade yeni ve farklı bulduğum ürünleri tanıtıyorum. Bazıları Türkiye’de yok bile ama ben farklı tasarımları, markaları araştıran, merak eden bir blogger olarak bulduklarımı da paylaşıyorum.

Leave a Response