Geçen hafta keşfedip blogda paylaştığım Cemile’nin Sabunları’ndan sonra Pratik Anne sayesinde bir başka markayı keşfettim:

NATURAL ACTIVE

Kurucuları-tesadüf, eşimin liseden arkadaşı çıkmasın mı?!?, büyük şehri terk edip Datça’ya yerleşmiş ve kendi sabunlarını üretmeye başlamışlar. Ardından ürün çeşitlerini arttırmışlar ve ortaya sebze-meyve içerikli, doğal esanslarla zenginleştirilmiş formülleriyle saç bakımından, cilt bakımına birbirinden güzel, yenilesi ürünler çıkmış.

Elbette dayanamayıp ben de bir sürü şey ısmarladım. Ürünlerimin gelmesini bekledim ki, hem resimlerini çekeyim hem de bir-iki tanesini kullanayım. Kalıp şampuanlara zaten bayılırım, bir de üzerine frambuaz kokusu…

Tabi bu arada merak ettiğim bir kaç soru için aradım kendilerini.

1.Doğal sabun ne demek?

2. Çocuklar için ürünleri var mı?

Sorularıma verdikleri cevapları aynen aktarıyorum:

1. Doğal sabun diye birşey yok. Sabun kimyasal bir tepkimenin son ürünü, yani kimyasal bir ürün.
Doğal dendiği zaman müşteriyi yanıltıcı bilgi verilmiş olunuyor ancak malesef bütün üreticiler bunu yapıyor. Biz yapmıyoruz.

2. Özellikle çocuklar için çıkardığımız bir ürün yok ama ürünlerimiz sebze bazlı olduğu için herkes kullanabiliyor. Özellikle saç bakım şampuanı, el bakım şampuanı ve duş jeli (normalde bu ürünler “bebek için” diye belirtilmediği takdirde göz yakar) cildi, saçları kurutmadığı gibi göz de yakmadığı için bebeklerde daha da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Tags : markalar
Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

3 Comments

 1. Merhaba Slingo Mom,

  Sık sık takip ediyorum blogunuzu, bayılıyorum yazılarınıza ve yorumlarınıza..Benim de tam 2 yaşında bir oğlum var..Hemen hemen aynı şeyleri aynı zamanlarda yaşıyoruz sizinle!!

  Ben Ankara’da yaşıyorum, aslında iç mimarım ama öteden beri kozmetiğe olan ilgimden dolayı Estetisyen ve Güzellik Uzmanlığı sertifikamı da aldım ve yaklaşık bir hafta önce Ankara’da Gordıon Avm’de bir doğal sabun ve kozmetik cornerı açtım.(NATURA CORNER)
  Konuyu size aktarmamım sebebi ise Natural Active ürünlerinin Ankara bayiliğini almış olmam! Natural Active ürünlerini kullanmış, beğenmiş ve blogunuzda yer vermiş olmanız dolayısı ile belirtmek istedim. Ankaralı Slingo Mom okurlarına duyurmak isterseniz memnun olurum. Firmanın Sahibi Derya Hanım ve Coşkun Bey de benim teyzem ve eniştemin çok eski dostlarıdır. Datçaya gitiğimde tanışmıştım kendileri ile, şimdi de beraber çalışıyoruz.:) İnşallah Ankara’da yaygınlaştırırız bu güzel ürünlerin satışını.
  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim.
  Başak KILCI PARLAR

  facebook/Natura Corner olarak ekleyebilirsiniz beni ve Ankaralı okurlarınız da isterlerse oradan ulaşabilirler bana.:)

Leave a Response