Geçen hafta keşfedip blogda paylaştığım Cemile’nin Sabunları’ndan sonra Pratik Anne sayesinde bir başka markayı keşfettim:

NATURAL ACTIVE

Kurucuları-tesadüf, eşimin liseden arkadaşı çıkmasın mı?!?, büyük şehri terk edip Datça’ya yerleşmiş ve kendi sabunlarını üretmeye başlamışlar. Ardından ürün çeşitlerini arttırmışlar ve ortaya sebze-meyve içerikli, doğal esanslarla zenginleştirilmiş formülleriyle saç bakımından, cilt bakımına birbirinden güzel, yenilesi ürünler çıkmış.

Elbette dayanamayıp ben de bir sürü şey ısmarladım. Ürünlerimin gelmesini bekledim ki, hem resimlerini çekeyim hem de bir-iki tanesini kullanayım. Kalıp şampuanlara zaten bayılırım, bir de üzerine frambuaz kokusu…

Tabi bu arada merak ettiğim bir kaç soru için aradım kendilerini.

1.Doğal sabun ne demek?

2. Çocuklar için ürünleri var mı?

Sorularıma verdikleri cevapları aynen aktarıyorum:

1. Doğal sabun diye birşey yok. Sabun kimyasal bir tepkimenin son ürünü, yani kimyasal bir ürün.
Doğal dendiği zaman müşteriyi yanıltıcı bilgi verilmiş olunuyor ancak malesef bütün üreticiler bunu yapıyor. Biz yapmıyoruz.

2. Özellikle çocuklar için çıkardığımız bir ürün yok ama ürünlerimiz sebze bazlı olduğu için herkes kullanabiliyor. Özellikle saç bakım şampuanı, el bakım şampuanı ve duş jeli (normalde bu ürünler “bebek için” diye belirtilmediği takdirde göz yakar) cildi, saçları kurutmadığı gibi göz de yakmadığı için bebeklerde daha da rahatlıkla kullanılabiliyor.