Kökleri İtalya’ya uzanan bir İngiliz markası olarak karşımıza çıkıyor Mamas and Papas.

İngiltere’de yaşayan İtalyan David and Luisa Scacchetti çifti ilk çocuklarını beklerken istedikleri gibi ürünler bulamayınca sektörde eksiklik olduğunu fark etmişler ve İtalya’dan anne-bebek ürünleri ithal etmeye başlamışlar. 1981 yılından bu yana işin başında olan çift ilk mağazayı Huddersfield’de açmış. Kısa sürede büyük başarıya imza atan Mamas&Papas ürün ithalatçısı olmaktan, ürün tasarımı yapan ve kendi markasını yaratan bir iş haline gelmiş.

Mamas&Papas tasarımı, pratikliği ve fonksiyonelliği birleştiren yenilikçi bir anlayışa sahip. Bebek arabaları artık birer moda aksesuarı olarak düşünüyorlar. Yani çocuğun rahat seyahat etmesinin yanı sıra görsel açıdan da tatmin etmeli anne babayı. Bu düşünceden yola çıkılarak üretilenler ise elbette son derece beğenilmiş ve her geçen gün büyüyen bir şirket haline gelmiş.

Bebek arabaları, mama sandalyeleri, mobilya, aksesuar, oyuncak ve hamile bebek giyiminin önde gelen markalarından biri Mamas and Papas.

Ben de sıkı bir Mamas & Papas hayranı olarak bebek oyuncaklarının, banyo gereçlerinin yanı sıra yakın zaman önce baston puset olarak bilinen hafif, kolay katlanır olan modellerinden birini aldım. Rahat, kolay temizlenen, hafif ve parlak renkli bir ürün. Biz çok memnunuz.

Mamas & Papas Türkiye’de çeşitli mağazalarda ve online olarak bulunabiliyor.

 http://www.mamasandpapas.com