Lush dükkanlarının önünden geçip de giden olmamıştır sanırım. Bir an pastane mi var buralarda diye duraklayıp çevresine bakınır insan. Vitrinde duran renk renk kremalı pastaların aslında birer sabun olduğunu anladığınızda azıcık bir hayal kırıklığı yaşarsınız. Sonra da dayanamayıp içeri girersiniz. “Bari yiyemiyorum, saçım başım vücudum yararlansın” dersiniz.

Dükkanın içine girince durum daha da zorlaşır. Çünkü neyi alacağınıza bir türlü karar veremezsiniz. Bir yandan da yememek için akıllı mantıklı kelimelerle kendinizi telkin edersiniz.

Lush, bundan 20 sene önce İngiltere’de kurulmuş bir kozmetik markası. Ürünlerin tamamı el yapımıdır. En iyi, en kaliteli doğal içeriklerin, bitki özleri ve aromatik yağların kullanıldığı LUSH 2006 yılında doğal hayataın korunması için verdiği destek ve hayvanlar üzerinde test yapılmasına karşı politikalarından dolayı ödüllendirilmiş.

Doğal ve el yapımı demek hamileyken güvenle kullanılabilir demek mi?

Bir kadının kendine en çok dikkat ettiği dönem, hiç kuşkusuz hamileliğidir. Üstelik çoğu kadın saç ve cilt değişikliklerinden söz eder. Lush ürünleri gebelikte rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak markanın önerisini göz ardı etmemek gerekiyor: etkileri daha hafif olan ürünlerin tercih edilmesi.

Lush Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi mağazalarında satılıyor. Detaylı bilgi www.lushturkey.com