Amerikan Parents dergisinde ilk gördüğümde inanamamıştım açıkçası. Kartondan bir beşik, içinde gerçek bir bebek. Konsept bir ürün mü acaba? diye düşünmüştüm ki meğer Green Lullaby adlı markanın satılan, kullanılan ve oldukça da memnun kalınan bir ürünüymüş.

Green Lullaby ürünleri %100 geri-dönüştürülebilir  ve %60’dan fazlası geri-dönüştürülmüş kağıttan yapılmış.

Sadece dayanıklı karton kullanılan oyuncaklarda geri-dünüştürülmesini engelleyecek metal, plastik parçalar yok. Ürünlerin dış yüzeyi, alev almasını engelleyen, neme dayanmasını ve ıslak bezle temizlenmesini sağlayan toksik olmayan ‘yeşil’ maddeyle kaplanmış. Ürünlerin yapımında kullanılan yapıştırıcı ve boyalar da yine Avrupa güvenlik standart sertifikalarına sahip ekolojik, toksik olmayan maddeler.

Green Lullaby Eco Cradle, 40 kg taşıma kapasitesine sahip olmasına karşın oldukça hafif ve pratik bir beşik. Herhangi bir alet kullanmadan birkaç saniyede katlanır. Seyahatler ve özellikle de büyükanne- büyükbabalar için ideal ürünlerden biri.


Benz Masa ve bank 120 kg ağırlığı taşıyabiliyor. Yani çocuğunuzun yanına oturup onunla masa başı oyunları oynayabilirsiniz. Bank’ı saklama ünitesi olarak da kullanabilirsiniz.

MultiBox, saklama kutuları 50 kg taşıma kapasitesi ile tabure veya basamak gibi kullanılabilir.

Bunların yanı sıra pembe karton bir ev ve oyuncak bebek beşiği de dizaynların arasında.

Tükiye’ye Green Goods tarafından ithal edilmiş. Green Goods web sitesi de, çevre dostu, dönüştürülebilir, organik ürünlerin satıldığı bir site. Green Goods blogunu buradan ulaşabilirsiniz.