CLINIQUE çoğu kişinin Fransız zannettiği aslında New York merkezli bir Amerikan cilt bakım ve makyaj markası.

‘Harika bir cilt yaratılabilir’ felsefesinden yola çıkılarak dermatologlar tarafından kurulan ilk cilt bakım markası. Ürünlerin her biri alerji testinden geçmiş ve parfümsüzdür. Piyasadaki kozmetik ürünlerin neredeyse tamamı ‘hipoalerjeniktir’ ibaresini kullanıyor, Clinique’in farkı nedir? Clinique ürünlerinde bilinen alerjenlerin hiç biri kullanılmadığı gibi bunların dışında her ürünü 600 gönüllü üzerinde 12 defa test ediliyor. Bu da 7200 denemeden birinde alerjik reaksiyona rastlanıyorsa o ürün tekrar formüle ediliyor.

Bu arada sık sık bana eski bir kozmetikçi olduğum için hamilelik döneminde hangi kozmetik ürünleri kullanılmalı sorusu geliyor. Ağzımdan çıkan ilk marka genelde Clinique oluyor. Neden mi? Cevabını kendisi de 33 haftalık hamile olan Clinique Türkiye Eğitim Müdürü NEVRA ÖZGÜRSES veriyor:

HAMİLELİKTE CLINIQUE ÜRÜNLERİNİ KULLANABİLİR Mİ?

Kesinlikle Evet!

Bir bebek bekliyorsanız, dokuz aydan uzun bir süre boyunca pek çok değişik olayla karşılacaksınız. Bu süreç boyunca pırıl pırıl, çoşkulu, bazen sabırsız, bazen de yorgun olacaksınız. Ayrıca günler geçtikçe, vücudunuzda değişecek. Tüm bunların ötesinde en büyük değişikliği cildinizde yaşıyor olacaksınız. Örneğin cildiniz, dokuların gerilmesi ile birlikte sadece hamilelik döneminde görülen hormonal bir değişimden etkilenecek, tıpkı sizin gibi duyarlı ve kırılgan olacak. Hamileliğiniz ile ilgili sadece güzel anılara sahip olabilmek için yalnızca şu anda yaşadığınız fiziksel değişiklikler ile uğraşmayacak; aynı zamanda yakın gelecekte yaşayacağınız değişikliklere de hazırlanmak zorunda kalacaksınız.

Cildinizin en çok değişime uğradığı anlarda, dünyada ilk dermatolog markası olan ve “Harika Bir Cildi” ırk, cins, yaş gözetmeksizin herkes için mümkün kılan Clinique markası ürünleri, bu süreç içerisinde kullanılabilir mi? Kesinlikle, Evet!

Özel endişeniz ne olur ise olsun veya sağlıklı bir cildiniz var ama onu korumak ise isteğiniz; her bir Clinique bakım& makyaj& parfüm ve diğer ürünleri hamilelik süresince kullanılmak üzere test edilmiştir. Marka ile özdeş olan Alerji Testini açtığımızda; size önerilen herbir ürün 600 ayrı kişi üzerinde, 12 kez denenmekte ve toplam 7200 deneme sonucunda oluşabilecek 1 alerjik reaksiyon sonrasında bile ürün yeniden formüle edilmektedir.

Bununla birlikte ürünlerin hepsinin %100 Parfümsüz olması, şu an ciltte en büyük alerjen olarak kabul edilen parfüm maddesinin zararlı olabilecek etkisini de ortadan kaldırmaktadır. Hiçbir ürünümüzün içerisindeki doğal bileşenler, ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmamak için parfüm katkı maddesi ile maskelenmemiştir.

Tüm bunların ötesinde Clinique markasının en önemli farklılığı; kişiye- özel ürün çözümü sunmasıdır. Hamilelik süresince özellikle yapmanız gereken şey, değişen cilt gücü ve tipinize en uygun ürün çözümlerini öğrenmek amacıyla, bir Clinique reyonuna giderek, bu konuda uzman kabul edilen Clinique uzmanları rehberliğinde en doğru ürün çözümlerinizi öğrenmek olacaktır.

Hamilelikte, Clinique Kullanılmalı mı? Kesinlikle, Evet! Sadece 9 ay süresince değil ama onu takip eden yıllarda da maksimum sağlıkta ve güzellikte bir cilde sahip olmak için.

Mutlaka kendiniz için aşağıdaki ürünler hakkında bilgi alın:

1) 3-Adımlı Ciltbakım Sistemi: Temizleme, Arındırma ve Nemlendirme- En önemli aşama

2) Turnaround Serisi: Arındırıcı Ciltbakım Seti- Özellikle hormonal değişim nedeni ile  ölü hücre arıtımının maksimum seviyede olamaması nedeniyle oluşan donukluğun çözümü için…

3) SPF içeren ürünler: Güneş ve diğer çevresel faktörlerin zararlı etkilerine karşı daha hassas hale gelen cildi koruyabilmek için…

4) Clinique Fondöten: Doğal bir görünüm ve ciltbakım etkisini devam ettirmek için…

5) Ve Kesinlikle Clinique uzmanlarının profesyonel servisi!

Ben de 33. haftaya giren  hamile bir bayan olarak her zaman olduğu gibi bu süreçte de Clinique ürünlerini güvenle kullanıyorum. Değişimin beni oldukça olumlu olarak etkilediğini belirtmek isterim. Hamileliğim süresince kendimi hiç olmadığım kadar güzel ve sağlıklı hissediyorum. Herkese hamilelik süresince Clinique ürünlerini kullanmayı tavsiye ediyorum.

Daha fazla bilgi için http://www.clinique.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.