Bu haftaki marka değişik ve farklı bir anlayışla ortaya çıkmış olan BUMBO Baby Seat. Kendi kendine henüz oturması mümkün olmayan altı-yedi aydan küçük çocuklar için mühendis bir büyükbaba tarafından tasarlanmış oturak.

Kullanılan malzeme ve ergonomik şekli sayesinde bebeğiniz başını tutabildiği andan itibaren oturtabilirsiniz. Bebeğiniz çevresiyle ilgilenirken duruşunu da destekleyen Bumbo dünya çapında bir çok ödül kazanmış. Ve tabi bu popülerliği sayesinde birçok da taklidi çıkmış ortaya. Markanın yaratıcısı konu küçük bebek olduğu için taklitlerden şiddetle uzak durulması gerektiğini söylüyor.

2001 yılında kurulan Bumbo dünya genelinde 6.5 milyon adetin üzerinde satış yapmış. Ben ne zaman Türkiye’ye gelecek diye merakla beklerken sonunda öğrendim ki BUMBO BabySeat JOKER mağazalarında satılmaya başlanmış.

 

Doktorların onayladığı Bumbo bebek koltuğunu bebeğiniz başını dik tutmaya başladığı andan itibaren kullanılabiliyor.
Evde, sahilde, bahçede, banyoda ve daha birçok yerde Bumbo sizinle
Ergonomik oval iç tasarımı ile bebeğin vücut şekline uygundur ve omurgayı destekliyor.
Yumuşak, pürüzsüz dokusu ile kolayca temizlenip, yıkanabilir.
Güvenilirliği sayesinde bebeğinizi bağlamadan rahatça kullanabilirsiniz.
Hafif taşınabilirliği sayesinde heryere yanınızda götürebilirsiniz.
Uluslararası tasarım ödülleri almış.
Oyun masası kolayca takılıp çıkarılır.
Ileriki aylarda da yemek masası olarak kullanılır.

 

www.bumbo.org

www.bumboturkiye.com

www.joker.com.tr

 

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

5 Comments

 1. Çok tşk ederim…Ürünü hemen aldım ..Kızım da bende çok sevdik.Heryere yanımızda taşıyoruz.Çok başarılı bir ürün .Artık kızımı düşücekmi diye korkmadan BUMBO da rahatlıkla oturttabiliyorum…

 2. Merhaba Slingo Mom
  Bumbo seat benim de markette (Babies’R’Us) gördüğüm ve oğlum için almayı düşündüğüm ürünlerden biriydi. Ancak eve gelip, araştırınca pek çok zararının yanısıra, bu ürünün geri çağrıldığını (recall) gördüm.

  İlk olarak 25 Ekim 2007 tarihinde yayınlanan ve 26 Mayıs 2011’de güncellenen geri çağırılma bilgisi Amerikan Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu’nun ekli sayfasından edinilebilir.
  http://www.cpsc.gov/cpscpub/prerel/prhtml08/08046.html

  Özetle bumbo seat masa, tezgah, sandalye ve diğer yüksek yüzeylerin üzerine yerleştirildiğinde, bebekler sırtlarını yay gibi yaparak bumbo seat’den kurtuluyorlar ve yere düşerek ciddi kafa yaralanmalarına uğruyorlar.

  Tabii “ben bu sandalyeyi asla öyle yüksek yüzeylere koymam” diyebilirsiniz. Ama yerde de durum değişmiyor. Bu sefer de bebekler yüz üstü kapaklanıp başlarını çarpıyor ya da boğulma tehlikesi geçiriyorlar. Bu sandalye illa kullanılmak isteniyorsa, ebeyenlerin kısa bir süreliğine de olsa bebeğin yanından ayrılmamaları lazım. Yani öyle “bebeği oturtayım da beş dakika bir işimi görüp geleyim” gibi yaklaşımlar riskli.

  Ayrıca daha da önemlisi, bebeğin kendi kendine oturması için gerekli olan kas grubu henüz gelişmeden, bu sandalye, bu kas grubunun yaptığı işi yapıyor. Bebekler o yüzden kendi kendine oturabiliyor. Ama bebeğin sağlıklı gelişmesi için o kas grubunu kendi kendine çabalayarak geliştirmesi lazım. Kısacası Bumbo seat bebeğin motor gelişimini geciktiriyor. Aslında açıklamalarında kendi kendilerini ele veriyorlar. Kendi kendine henüz oturması mümkün olmayan bebekleri zorla oturtmaya çalışmak ne derece doğru? Bebeğin oturması geliştirilmek isteniyorsa, ebeveynlerin bebeği yere oturtması ve arkasında durarak düşmesini engellemesi daha doğru bir yaklaşım…

  Her ne kadar bebeği oturtarak eğlendirmek kulağa hoş gelse de, muhtemel riskleri bilmekte de fayda var. Bu nedenle Bumbo Seat almayı düşünenlerin bu konuları göz önünde bulundurup kararlarını vermeleri iyi olur.

  Sevgiler,

Leave a Response