BRITAX otomobil güvenliğinde 70 yıllık liderliğini hala koruyan bir Avrupa markası. Uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkan bu uzmanlık ile BRITAX çocuk güvenliği ürünlerinin en çok tercih edilen markasıdır.

Otomobil üreticileriyle yakın ilişkiler içinde oldukları için de tasarımları en güvenilir ve rahat ürünler olarak bilinmektedir.

BRITAX çocuk otomobil koltukları geriye dönük olmaları sebebiyle de tercih edilmektedir. Birçok modeli olan otomobil koltukları geriye dönük ve normal pozisyonda yerleştirilebilen çeşitleri de vardır. Yaş ve ağırlığa göre değişen modellerini bulabilirsiniz. Çocukların neden geriye dönük oturtulmaları gerektiğini anlatan harika bir yazıyı Kitubi kaleme almıştı. Buradan okuyabilirsiniz. 

En yüksek güvenlik için, dünyada tek ve patentli “Pivot Link” (Eksen Mili) sistemi sadece BRITAX RÖMER’deymiş. Standart ISOFIX bağlantılarından farklı olarak, Pivot Link (Eksen Mili) olan BRITAX RÖMER ISOFIX bağlantı noktaları, çarpışma sırasında aksi yöne doğru dönen bir bara bağlıdır. Böylelikle çocuğunuza maksimum güvenlik sağlarken, özellikle hayati önem taşıyan çocuğun baş bölgesinin araç içi ile temas etme riskini azaltıyor. Bütün bu üstün teknolojiye sahip güvenlik fonksiyonları nedeniyle BRITAX RÖMER ürünleri, Euro NCAP* tarafından test edilen araçların %78’i, diğer bir deyişle, her 4 araçtan 3’ü tarafından tercih edilmekteymiş

 

BRITAX aynı zamanda puset üreticisidir ve tasarımları oldukça fonksiyonel ve pratiktir.

Türkiye’de birçok çocuk mağazasında BRITAX-Römer bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi http://www.britaxusa.com