Özellikle elimizden telefonlarımızı düşürmediğimiz, günün birkaç saatini de mutlaka bilgisayar başında geçirdiğimiz bu zamanda karnımızdaki bebeğimizi tüm bu yayılan radyasyondan nasıl koruruz, koruyabilir miyiz? Cep telefonlarını kullanmayalım, evde kablosuz internet olmasın peki ya ya yan komşudan evimizin içine kadar giren ışınlar ne olacak? Kısacası modern dünyada tüm bunlardan tamamen kaçma şansımız yok. Ne kadar az kullanırsak o kadar iyi ama işte olmuyor. Bağımlı olduk, kurtulamıyoruz. Peki bu etkileri azaltabilme ihtimalimiz var mı? En azından hamileyken içimizdeki minik canlıyı bu etkilerden nasıl uzaklaştırabiliriz?

Bir Amerikan markası olan Belly Armor bu endişelerle yola çıkmış iki kadının girişimleri sonucu geliştirilmiş ürünlere sahip ve artık bu muzice ürünler Türkiye’de.  BELLY ARMOR ürünleri, doğmamış bebeğinizi modern yaşam koşullarıyla beraber hayatımıza girmiş olan elektronik ürünlerin yaydığı radyasyondan maksimum koruma sağlamak amacıyla geliştirilmiş.

Risk yaratan faktörleri biliyor muyuz?

Zannediyoruz ki sadece cep telefonları ve kablosuz internet hatları tehlikeli oysa günlük hayatımızın vazgeçilmezleri haline gelmiş olan bilgisayarlar, MP3 çalarlar, medya aletleri, baz istasyonları, yüksek gerilim hatları, televizyonlar, mikrodalga fırınlar ve benzeri birçok elektronik alet, yaydıkları radyasyonla anne adaylarının ve bebeklerinin sağlıklarını riske atmakta.

Belly Armor ile radyasyondan nasıl korunuyoruz?

Özel bir gümüş iplikten üretilmiş olan patentli RadiaShield® kumaşı ile üretilen BELLY ARMOR, emniyet ve rahatlığı şıklıkla birlikte sunarak radyasyondan korunmayı sağlıyor. RadiaShield® kumaşı aynen topraklama hattının kaçak akımları etkisiz hale getirdiği gibi, gelen elektromanyetik dalgaları etkisiz kılarak günlük radyasyona karşı kalkan görevi görüyor. Bu şekilde anne adayları ve bebeklerinin üzerinde oluşan radyasyona maruz kalma oranı minimuma indirilir.

Amerika’da onaylı laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilen yoğun testler sonucunda BELLY ARMOR ürünlerinde kullanılan RadiaShield® kumaşının günlük hayatımızdaki radyasyona karşı %99.9 etkililikle koruma sağladığı onaylanmış.

Aslında Belly Armor ürünlerinin etkinliğini görmek için laboratuar sonuçlarına gerek yok. Evde yapılan çok kolay bir test ile anlıyorsunuz. Tek yapmanız gereken ise cep telefonunuzu BELLY ARMOR ürünüyle sarıp 30 saniye beklemek. Bu 30 saniye sonunda telefonu elinize aldığınızda sinyalin ve varsa wifi erişiminin minimum seviyeye indiğini veya tamamen kesildiğini görüyorsunuz. Ben kendi kullandığım Belly Armor koruyucu battaniye ile evde birkaç farklı yerde, birkaç farklı telefonla denedim. Her seferinde 3G ve Wifi seviyelerinin tamamen sıfırlandığına şahit oldum. Merak edenler için de fotoğrafladım.

Belly Armor koleksiyonunda koruyucu karın bandı, koruyucu T-Shirt  ve koruyucu battaniye bulunuyor.

Her bir ürün sanıldığının aksine hafif, nefes alan ve anti-alerjik olarak üretilmiş ve tabi ki çamaşır makinesinde de rahatlıkla yıkanabiliyor. BELLY ARMOR ürünleriyle ilgili detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.bellyarmor.com.tr