Benim en sevdiğim markalardan birini yazacağım:

Fransız markası olan Beaba’nın en çok bilinen ve satılan ürünü ise BabyCook.

Beaba ile tanıştığımda hamileydim. Yakın bir arkadaşım henüz katı gıdaya başlamış olan kızına kullanıyordu ve aşık olmuştu BABYCOOK’a. Önce anlam veremedim ama aklımın bir köşesine yazmıştım.

Meğer hakikaten harika bir aletmiş. Zamanı geldiğinde ilk işim gibip BEABA Babycook almak olmuştu. Adından da anlaşılacağı gibi bebek yemeği hazırlayan bir ürün bu. Haşlıyor, pişiriyor, donmuş gıdaları çözüyor, ısıtıyor ve püre haline getiriyor. Üstelik her öğün yemeği taze olarak bebek porsiyonu olarak yapıyorsınız. Eskiden görüyordum arkadaşlarım seyahatlere giderken bir koca kutu içinde blender, sopası, ıvır zıvır bir sürü şey taşırlardı. Beaba BabyCook hem yer kaplamıyor, hem pratik hem de aradığınız tüm özellikler mevcut.

Kullanması kolay, hazırlaması kolay. Olumsuz bir şey söyleyemeyeceğim bu alet için.

Nasıl Kullanılır? Resimde gördüğünüz sol taraftaki kapağa haşlayacağınız besin kadar su koyuyorsunuz. Daha sonra sağ taraftaki buhar haznesine besinleri yerleştiriyorsunuz. Çalıştırma düğmesini sola çevirin. İşte bu kadar. Ortalama 20-25 dakikada haşlama – pişirme işlemi bitiyor. Buharda pişiyor ancak suyunu da haznede topladığı için yemeği püre haline getirirken bu suyu da kullanabiliyorsunuz.

Yaptığım en iyi yatırımlardan biri oldu BEABA BabyCook.

 

Gelelim diğer Beaba ürünlerine. BPA içermiyor hiçbiri, en önemlisi bu bence. Saklama kapları, biberonlar, sterilazatörler, çantalar, lazımlıklar var. Pastel renklerde, yuvarlak şekilli cıvıl cıvıl ürünler her biri.  Saklama kapları, çatal-kaşıklarını ve bir de izotermik biberon soğutucu çantayı kullandım ben.  Ancak sayısız harika ürünlere de bir göz atmalı.

Beaba’nın bir Türkiye sayfası yok. Ancak belli başlı anne-bebek ürünleri mağazalarında ve internette çoğu e-ticaret sitesinde bulabiliyorsunuz ürünleri.

Yine de BEABA’yı daha yakından öğrenmek isterseniz beaba.com‘a tıklayın.