Koray 1 yaşına yaklaşırken bizim Amerika seyahati ortaya çıktı. Sonra da düşünmeye başladık, elimizdeki pusetle ve seyahat yatağıyla mümkün değil o kadar uzun tatil geçiremezdik. Valizlerden fazla yer kaplıyordu bu ikisi. Sonra Koray’ı nerede yıkayacaktık. Ben de bir Amazon.com canavarı olarak başladım araştırmaya. Zaten baston puset de alacaktım. O ilk sırada. İkincisi yatak. En sonunda bulduğum yatak resmen hayatımızı kurtardı. Tasarımcılarına hala dua ediyorum.

İşte çok gezen ailenin bebeği için alışveriş listesi:

MACLAREN QUEST Puset: Katlaması, taşıması çok kolay. Sağlam da bir araba. Zaten sokaktaki pusetlerin yarısından çoğu bu marka.
JJCOLE Bundle Me: Artık oğlum büyüdüğüne göre Bundle Me kürkünün büyük modelini kullanma zamanımız da geldi.
GATE CHECK Puset kılıfı: Eğer pusetinizin kendi taşıma kılıfı yoksa bu da ideal bir ürün çünkü kullanılmadığında küçücük katlanabiliyor. Normalde pusetlerin kendi kılıfları oldukça kalın bir kumaştan yapılıyor ve her dakika çantanızda veya valizinizin bir köşesinde taşımanız mümkün olmuyor.
MAXI-COSI Priori:1 yaşında sonra otomobil koltukları da değişiyor. Hem büyüyor hem de yönü değişiyor. Artık aynı yöne bakıyoruz arabada.
BABYBJÖRN Seyahat yatağı: Ben hayatımda bunun kadar başarılı bir ürün daha görmedim. Açıp, kapatması 1 dakika bile sürmüyor. Katlanıp kılıfına yerleştirildiğinde büyükçe bir ‘bond’ çanta gibi gözüküyor.
MUNCHKIN Şişme küvet: Koray’ı nerede yıkayacağız problemimize çözüm ararken kendi kendime (ya da bilgisayarıma) ‘acaba şişme küvet var mıdır?’ diye bir soru sordum. Ördek şeklinde şişme küvet imdadıma yetişti.
FISHER PRICE Mama sandalyesi örtüsü: Bu da harika bir fikir bence. Çünkü gittiğimiz restoranlardaki mama sandalyeleri her ne kadar temiz olduğu iddia edilse de içimize sinmiyordu. Leke tutmayan kolayca silinen bir malzemeden yapılmış.
KIDDOPOTAMUS TinyDiner: Bir başka tasarım harikası daha. Evde, dışarıda her yerde lazım servis. Yumuşacık hamur gibi bir plastikten yapılmış. Masaya yapışıyor ve öndeki haznesi yiyeceklerin masanın dışına taşmasına engel oluyor (Tabi Koray gözümün içine baka baka yemekleri aşağıya sallıyor, o başka). Yumuşak yapısı sayesinde katlanıyor ve çantanızda kolayca yer buluyor.